Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Który gracz ma najlepszą muzykę w zamkach i twierdzach?

Czerwony
1
7%
Niebieski
8
53%
Żółty
2
13%
Biały
2
13%
Zielony
2
13%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Boghute Ara »

Głosujemy!

Dla przypomnienia, poniżej linki do wszystkich utworów:

Czerwony: https://www.youtube.com/watch?v=xaVZ5dB ... 47&index=6
Niebieski: https://www.youtube.com/watch?v=gfEXQ_R ... 47&index=7
Żółty: https://www.youtube.com/watch?v=Hcn1NJl ... EBB8191E47
Biały: https://www.youtube.com/watch?v=a98LiMp ... 47&index=9
Zielony: https://www.youtube.com/watch?v=N0PPFgR ... EBB8191E47

Fajne jest to, że dzięki odmiennej muzyce każdy z graczy ma nieco inny charakter - muzyka w budynkach graczy koloru czerwonego, niebieskiego i białego posiada klimat królewskiego dworu w średniowiecznej Europie, u żółtego ma w sobie arabskiego ducha, a u zielonego brzmi niczym utwór rodem z Indii. W dodatku jedne utwory są melancholijne, inne nieco bardziej energetyczne, a jeszcze inne tajemnicze. Scorpik odwalił kawał naprawdę dobrej roboty. :)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Bulletowy
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 02:40

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Bulletowy »

I znowu podobny dylemat co z motywem muzycznym na mapie świata - czy czerwony czy jednak niebieski gracz. No dobra, finalnie oddałem głos na niebieskiego... ;)

Pozdr.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Boghute Ara »

Ja zagłosowałem na motyw gracza w kolorze niebieskim, gdyż jest najbardziej pogodny, dynamiczny i chyba najlepiej oddaje klimat średniowiecznego zamku. Zresztą 5-sekundowy fragment tego motywu jest również odgrywany w momencie testowania konfiguracji karty dźwiękowej w setupie, co może oznaczać, że nawet sami twórcy gry mieli do niego słabość. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Dreno »

Moim zdaniem najlepszą muzykę ma w zamku gracz niebieski, a niewiele gorszą czerwony i żółty.
Reszta moim zdaniem wyraźnie odbiega już poziomem :?
B1aster
Posty: 2
Rejestracja: piątek 25 sie 2017, 16:12

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: B1aster »

Po skatowaniu dwóch cd-romów i płyty z grą i wielu godzinach spędzonych na słuchaniu, wydaje mi się że najlepiej wyszedł motyw muzyczny w zamku niebieskim, Zakochałem się w nim od pierwszego odsłuchu :D Ma taki średniowieczny celtycki klimat. Z kolei czerwony, najdłuższy, to typowy angielski dwór i nie mogę go nijak inaczej odebrać. Bardzo lubię też muzykę z zamku białego. W połowie tak fajnie się rozkręca, brzmi jak pogodny wiosenny poranek :) używam go jako alarmu i dzięki temu mój dzień przynajmniej na starcie jest fajny.

Mniej lubię żółty i zielony - zawsze napawały mnie dziwnym niepokojem, chociaż zielony zamek ma chyba najfajniejszy wygląd na głównej mapie.

Ale w absolutnie każdym, przynajmniej dla mnie, wybrzmiewa jakaś taka fajna nostalgia (głównie czerwony) do której zawsze lubię wracać.

Szacun dla Pana (baczność!) Adama Skorupy (spocznij!)
Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: sladem_wojownikow »

Ja od zawsze byłam wierna niebieskiemu. Jest w tej melodii taka urokliwa dynamika, której pozostałym kolorowym utworom brak.

Czerwony temat też coś w sobie ma i kojarzy się dobrze. Może dlatego, że kampania „chrześcijańska” to przymus gry czerwonym graczem, a grało się w to długo i przechodziło metodą prób i błędów. To się człowiek osłuchał :mrgreen:

No właśnie, chrześcijańska kampania to defaultowo gracz czerwony, a pogańska – niebieski. Czyli śmiem twierdzić, że w zamyśle czerwony zamek+muzyka miały się kojarzyć z chrześcijaństwem, a niebieski odpowiednik z pogaństwem.

A co z pozostałymi? Mnie biały kojarzy się po chrześcijańsku, a żółty i zielony (szczególnie zielony właśnie) z pogańskimi klimatami. A Wam?
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Boghute Ara »

sladem_wojownikow pisze: czwartek 03 paź 2019, 12:56 No właśnie, chrześcijańska kampania to defaultowo gracz czerwony, a pogańska – niebieski. Czyli śmiem twierdzić, że w zamyśle czerwony zamek+muzyka miały się kojarzyć z chrześcijaństwem, a niebieski odpowiednik z pogaństwem.
Dla mnie zarówno czerwony jak i niebieski i biały kojarzą się z chrześcijanami, więc domyślne kolory graczy w kampanii nie mają moim zdaniem żadnego znaczenia w kontekście religii.
sladem_wojownikow pisze: czwartek 03 paź 2019, 12:56 A co z pozostałymi? Mnie biały kojarzy się po chrześcijańsku, a żółty i zielony (szczególnie zielony właśnie) z pogańskimi klimatami. A Wam?
Żółty to muzułmanie, a zielony to wyznawcy hinduizmu. :mrgreen:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: sladem_wojownikow »

Dla mnie zarówno czerwony jak i niebieski i biały kojarzą się z chrześcijanami, więc domyślne kolory graczy w kampanii nie mają moim zdaniem żadnego znaczenia w kontekście religii.
Ja myślę, że mają. W końcu mamy kampanię chrześcijańską i pogańską... Trochę bez sensu byłoby przydzielić losowy (niebieski) kolor tej pogańskiej. Bardziej pasowałby zielony lub żółty (sądząc po muzyce np.).
Myślę, że te kolory vs. religie nie są przypadkowe.
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Miocen »

Zdecydowanie srebrny! Bezsprzecznie i bezapelacyjnie. 6/6. Kwintesencja klimatu Clasha. W drugiej kolejności czerwony i niebieski. Żółty ujdzie. Muzyka w zielonym zamku to jedyne, czego nie mogę ścierpieć z soundtracku Clasha.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ulubiona muzyka z zamków i twierdz

Post autor: Boghute Ara »

Miocen pisze: poniedziałek 29 mar 2021, 21:47Muzyka w zielonym zamku to jedyne, czego nie mogę ścierpieć z soundtracku Clasha.
Najwyraźniej nie trawisz hinduskich klimatów. :P
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ