Burzenie zamków?

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Burzenie zamków?

Post autor: Dreno »

Korzystacie z opcji burzenia zamku? Kiedy wiesz, że nie dasz rady go obronić? Lub po prostu chcesz zrobić komuś na złość? Mi osobiście ta opcja się nie podoba - gdyby każdy gracz miał burzyć zamek za każdym razem, kiedy wie, że nie da rady go obronić po kilkudziesięciu turach mapa byłaby praktycznie ogołocona do czysta :mrgreen:
Z tego powodu wraz ze znajomymi umówiliśmy się nie korzystać zarówno z tej opcji jak i usuwania licencji z koszar. Po prostu, trzeba pilnować swojego :lol:
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Burzenie zamków?

Post autor: Boghute Ara »

Dreno pisze:Korzystacie z opcji burzenia zamku? Kiedy wiesz, że nie dasz rady go obronić? Lub po prostu chcesz zrobić komuś na złość?
Oczywiście, że korzystam. Moim zdaniem bardzo fajna opcja która urozmaica rozgrywkę i niejednokrotnie doprowadza do iście Szekspirowskiego dylematu, tzn. zburzyć czy nie zburzyć? - oto jest pytanie. :D Zamki lub twierdze burzę jednak tylko wtedy, kiedy na 90% wiem, że nie zdołam ich obronić, ponieważ IMO lepiej jest pozbawić przeciwnika budynku niż pozwolić mu go odbić.
Dreno pisze:Mi osobiście ta opcja się nie podoba - gdyby każdy gracz miał burzyć zamek za każdym razem, kiedy wie, że nie da rady go obronić po kilkudziesięciu turach mapa byłaby praktycznie ogołocona do czysta :mrgreen:
Hehehe, bywały i takie rozgrywki. ;) Jakiś czas temu grając z bratem w jednej z rozgrywek ten wypracował sobie na początku niezłą przewagę, ponieważ szybciej ode mnie zbudował twierdzę i przyblokował mnie Ważkami. Potem kiedy już zebrał sporą ilość jednostek na moim terenie to łaził od zamku do zamku, które ja na jego widok po kolei burzyłem. :D Ostatecznie doszło do sytuacji, w której on nagromadził praktycznie wszystkie swoje wojska na moim terenie, a u siebie miał ich niewiele, przez co w akcie rozpaczy wypuściłem ze swojego głównego zamku oddział złożony z 9 Górali i Dowódcy i szedłem kolejno na jego budynki, które z kolei on niszczył na mój widok, ponieważ właściwie nie miał u siebie na tyle mocnych oddziałów żeby je obronić. :D Koniec końców, po kilkudziesięciu turach ze wszystkich budynków na mapie ostało się ich raptem kilka, natomiast z całej reszty pozostały tylko palące się zgliszcza. :lol: :lol: :lol:
Dreno pisze:Z tego powodu wraz ze znajomymi umówiliśmy się nie korzystać zarówno z tej opcji jak i usuwania licencji z koszar. Po prostu, trzeba pilnować swojego :lol:
Usuwanie licencji to moim zdaniem taki półśrodek. Owszem, takie coś potrafi nieźle wnerwić, ale daje przeciwnikowi możliwość ponownego ich wykupienia i odbudowania swojej potęgi, przez co w ogólnym rozrachunku jego szansa na zwycięstwo jest większa niż gdybyśmy od razu burzyli jego budynki.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Burzenie zamków?

Post autor: sladem_wojownikow »

Według mnie burzenie to jedna z ciekawszych opcji w grze, która wprowadza fajny smaczek.

Zresztą, jest to naturalna konsekwencja budowania - skoro pozwalają budować zamki i twierdze, to i burzyć powinno być można.
Można też nie budować i nie burzyć - decyzja należy do gracza i bardzo dobrze!

Ileż to razy opcja burzenia ratowała mi skórę! Przydaje się też w kampaniach (wyższe misje). Kto tam był, ten wie, o czym mówię :mrgreen:
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Burzenie zamków?

Post autor: Miocen »

Przyznam, że często burzę zamki, szczególnie w dalszej fazie gry - po prostu nie chce mi się stosować mikrozarządzania w XX zamkach naraz - tu zmniejsz podatek, tam zwiększ, tu dobuduj warsztat, tam przerzuć się na budowę skorpionów... Nie, po prostu idę, zdobywam, leczę się, łupię zamek, spalam i idę na dalsze grabienie :D
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Burzenie zamków?

Post autor: Boghute Ara »

Miocen pisze: poniedziałek 29 mar 2021, 22:01Przyznam, że często burzę zamki, szczególnie w dalszej fazie gry - po prostu nie chce mi się stosować mikrozarządzania w XX zamkach naraz - tu zmniejsz podatek, tam zwiększ, tu dobuduj warsztat, tam przerzuć się na budowę skorpionów... (...)
Fakt, mikrozarządzanie przy dużej ilości zamków jest naprawdę upierdliwe, ale chyba nie ma metody żeby to przeskoczyć w tego typu grach, bo w serii HoM&M wygląda to podobnie. :roll:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Burzenie zamków?

Post autor: Miocen »

Wiadomo, że dałoby radę wprowadzić w tym zakresie usprawnienia - automatyczne szkolenie (jeśli jest szkoła) lub leczenie (szpital), możliwość ustalenia automatycznych progów podatkowych przy określonej ilości chłopstwa (np. +950 chłopów, podatek 4.0, chłopów mniej niż 400, podatek 0.0) czy kolejkowanie produkcji jednostek w zamku (jeśli jest więcej niż 1 licencja). Wiadomo również, że się tego nie doczekamy :p
ODPOWIEDZ