Ulubiona muzyka na mapie głównej

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Która sceneria posiada najlepszą muzykę?

Wiosna
1
13%
Lato
2
25%
Zima
5
63%
?
0
Brak głosów

Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Kontakt:

Ulubiona muzyka na mapie głównej

Post autor: Boghute Ara » sobota 06 sty 2018, 13:45

Głosujemy!

Dla przypomnienia, poniżej linki do wszystkich utworów:

Wiosna: https://www.youtube.com/watch?v=exyV4DE ... 47&index=4
Lato: https://www.youtube.com/watch?v=wz29f6Y ... EBB8191E47
Zima: https://www.youtube.com/watch?v=Ka7jI5d ... 47&index=3
?: https://www.youtube.com/watch?v=rWzB5k4 ... 7&index=11

Podobnie jak w przypadku utworów w zamkach i twierdzach graczy poszczególnych kolorów, tak również w tym przypadku Scorpikowi udało się nadać odmienny charakter każdej z pór roku, a w dodatku dodać takie smaczki jak dźwięk kraczących wron, odgłosy hulającego wiatru czy jakieś szepty w tle.

Ostatni z utworów rzeczywiście odbiega poziomem od pozostałych, więc nie dziwię się, że ostatecznie zdecydowano się nie zamieścić go w grze, choć sądząc po nazwie (wydobyty z gry plik nazwany jest MAINMAP4) może to być również dlatego, że ekipie z Leryx Longsoft zwyczajnie zabrakło już czasu na dodanie czwartej (zapewne jesiennej) scenerii.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:

Bladi

Re: Ulubiona muzyka na mapie głównej

Post autor: Bladi » sobota 06 sty 2018, 22:03

Obrazek
Ale mi o czymś przypomniałeś :) Przez ciebie muszę sobie znowu odsłuchać by przypomnieć stare dobre czasy :P

Bulletowy

Post autor: Bulletowy » wtorek 09 sty 2018, 03:35

Długo się zastanawiałem czy zaznaczyć lato czy jednak zimę w powyższej ankietce bo obydwa te motywy bardzo lubię. Finalnie jednak zagłosowałem na zimę. ;)

Z kolei nie oddałbym głosu na wiosnę bo zawsze jak słuchałem tego motywu to lekko mnie przerażał i powodował jakiś taki niepokój podczas gry... :lol: Scorpik mistrz w graniu na emocjach ludzkich za pomocą muzyki... :roll:

Pozdr.

Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Kontakt:

Post autor: Boghute Ara » wtorek 09 sty 2018, 17:55

Ja zagłosowałem na motyw ze scenerii letniej, który spodobał mi się jeszcze za czasów dema z CDA. Jak na rok w którym powstał Clash ta muzyka wydawała mi się stać na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do reszty polskich produkcji w branży komputerowej z tamtego okresu, zresztą do dzisiaj robi na mnie ogromne wrażenie. Cała ta mieszanina instrumentów i specyficznych dźwięków, tzn. walenie w bębny, solówka na dudach, cykające świerszcze, kraczące wrony, przeciągły motyw powtarzający się co kilka sekund, itd., doskonale motywują do walki, a do tego kojarzą mi się z upałem. :P
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:

NycU

Post autor: NycU » środa 10 sty 2018, 21:12

Za to u mnie przydałoby się podzielić głos na 2 części i dać po pół na zimę i wiosnę, swoją drogą ten utwór wiosenny o wiele bardziej pasuje mi do jesieni taki mroczny klimacik (ale w sumie uważam, że letni soundtrack jest straszniejszy i bardziej trzyma w napięciu te wrony w tle i bębny), ta minutowa część od 2:50 kojarzy mi się z taką nostalgią i przemijaniem zawsze jak słyszę ten fragment 1 raz po odpaleniu clasha mam myśl, że tyle lat już minęło a ja dalej siedzę przed tą grą, za to zima to majstersztyk motyw muzyczny tej gry w mojej opinii

ODPOWIEDZ