Nowi na forum

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Nowi na forum

Post autor: sladem_wojownikow »

Zdaję się, że jesteś pierwszą kobietą na forum, tym bardziej niezmiernie mi miło powitać Cię w naszym gronie. :mrgreen:
Naprawdę? Hehe. Ale nie jedyną, która tłukła w Clasha. Dam znać siostrze, pewnie też się zapisze.
O Clashu wbrew pozorom można znaleźć całkiem sporo tylko trzeba wiedzieć jak szukać
Można wiedzieć jak (powiem nieskromnie), a Twoja strona i tak nie wyskakuje, czy też nie wyskakiwała do tej pory po żadnej kombinacji słów kluczowych, nawet tych z nazwiskami twórców, Leryx Longsoft, CD Action itd. włącznie. Wyskakiwały głównie jakieś retro zapowiedzi gry z lat 90tych i w większości błędne instrukcje uruchomienia w DosBox. No ale już tu jestem, więc cieszmy się tym :D
Zapraszam więc do dalszego postowania!
Sure, Master :D
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

sladem_wojownikow pisze: czwartek 26 wrz 2019, 08:32 Można wiedzieć jak (powiem nieskromnie), a Twoja strona i tak nie wyskakuje, czy też nie wyskakiwała do tej pory po żadnej kombinacji słów kluczowych, nawet tych z nazwiskami twórców, Leryx Longsoft, CD Action itd. włącznie. Wyskakiwały głównie jakieś retro zapowiedzi gry z lat 90tych i w większości błędne instrukcje uruchomienia w DosBox. No ale już tu jestem, więc cieszmy się tym :D
Akurat moja strona to zupełnie inna bajka, bo nie jest praktycznie w ogóle zoptymalizowana, przez co czasem pojawia się całkiem wysoko w wynikach wyszukiwania, a innym razem gdzieś dalej albo nie pojawia się wcale. Niestety, webdesigner ze mnie jak z koziej dupy trąbka, więc potrzebowałbym w tej kwestii pomocy kogoś ogarniętego. Co prawda pomógł mi dużo inny użytkownik tego forum o nicku pulina, m.in. przenosząc stronę z Joomli do Wordpressa, ale sam raczej też ma niewiele czasu żeby zrobić coś ponadto.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
Mar
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 01 mar 2021, 14:26

Re: Nowi na forum

Post autor: Mar »

Witam,

jakiś czas temu sprawdzałem jak Internet zapamiętał Clasha. Natknąłem się na info o drugiej części (co mnie zdziwiło a ogółem coraz rzadziej się dziwię). W przypływie nostalgii kupiłem na GOG i pograłem podczas paru wieczorów.

Myślałem, że forum jest martwe, dzięki Boghute Ara za akceptacje konta - wiem, że najazd botów to normalka na forach. Konto założyłem bardziej bo zamierzam śledzić materiały o Clashu II a na FB i Steam za bardzo szumu nie ma. O starym Clashu napisano tu już wiele i ciężko coś dodać. Spoko, że są tu też wypowiedzi twórców.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Mar pisze: piątek 05 mar 2021, 20:46Witam,

jakiś czas temu sprawdzałem jak Internet zapamiętał Clasha. Natknąłem się na info o drugiej części (co mnie zdziwiło a ogółem coraz rzadziej się dziwię). W przypływie nostalgii kupiłem na GOG i pograłem podczas paru wieczorów.
Witam. Mam nadzieję, że grało Ci się w Clasha równie przyjemnie co dawniej? :) Jak masz ochotę to zapraszam do podzielenia się swoimi wrażeniami w odpowiednich tematach na forum, bo dobrze byłoby nieco rozruszać to miejsce.
Mar pisze: piątek 05 mar 2021, 20:46Myślałem, że forum jest martwe, dzięki Boghute Ara za akceptacje konta - wiem, że najazd botów to normalka na forach. Konto założyłem bardziej bo zamierzam śledzić materiały o Clashu II a na FB i Steam za bardzo szumu nie ma. O starym Clashu napisano tu już wiele i ciężko coś dodać. Spoko, że są tu też wypowiedzi twórców.
Forum martwe nie jest, cały czas je doglądam, konserwuję i aktualizuję, ale aktywność użytkowników rzeczywiście drastycznie spadła. Trudno się jednak dziwić, skoro forum ma już ponad 5 lat, sama gra ponad 20 i jak sam słusznie zauważyłeś ciężko napisać coś nowego, bo temat w zasadzie jest już wyeksploatowany. Zresztą fani gry mają w większości ponad 30, a niektórzy pewnie nawet ponad 40 lat, nikt z nas młodszy już nie będzie, mamy swoje rodziny, obowiązki i Clash to niestety coraz bardziej zapomniana historia, ale staram się ją pielęgnować na tyle na ile mogę.

Odnośnie Clasha II to oficjalny fanpage na FB ma się całkiem dobrze, ale przydałoby się więcej aktywności użytkowników na forum Prime Bit Games. Myślę, że sytuacja zmieni się po wypuszczeniu jakiegoś pierwszego grywalnego dema, no chyba, że to po prostu znak czasów i obecnie fora zaczynają być coraz bardziej wypierane przez portale społecznościowe. :roll:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Nowi na forum

Post autor: Miocen »

Cześć!


Z Clashem jestem od 1999 r. Naturalnie z przerwami i to dosyć znacznymi. Kiedyś grywałem z bratem i kolegą. Dziś od czasu do czasu z botami. Maniakiem nigdy nie byłem, ale z sentymentem wspominam soundtrack, jak i w ogóle oprawę dźwiękową. Kultowe odzywki na zawsze zostaną w pamięci! Dwadzieścia lat temu, dziecięciem będąc, zanurzałem się całkowicie w zimowym klimacie Clasha. Chrzęst śniegu pod stopami okutych w stal oddziałów i skrzeczące nad głowami kruki gotowe do rozdrapania padliny wydawały się wcale nie być elektroniczną złudą. Szczególnie, gdy za oknem kołysały się przyprószone śniegiem gałęzie.
Cieszę się, że ktoś jeszcze o grze pamięta. Kilka lat temu, przeglądając neta, nie byłem w stanie w zasadzie nic dotyczącego Clasha znaleźć - poza suchymi opisami.Teraz widzę, że nawet mówi się o remake'u czy drugiej części, co mnie zaskoczyło.

Jeszcze raz witam wszystkich.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Miocen pisze: poniedziałek 29 mar 2021, 21:41 Cześć!

(...)

Jeszcze raz witam wszystkich.
Ja również witam i zapraszam do aktywnego uczestnictwa na forum. :)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ