Nowi na forum

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Nowi na forum

Post autor: Dreno »

Zauważyłem, że brakuje takiego tematu, a przy rozmiarach forum jego istnienie wydaje mi się dosyć uzasadnione :D
Jako, że jest to mój pierwszy forum chciałbym się krótko przedstawić - jestem Dreno, mam 20 lat, a moja przygoda z Clashem zaczęła się już z ponad dekadę temu. Od tamtego pamiętnego dnia wiele godzin zdążyłem w Clasha przegrać, a ciekawostek z nim związanych szukałem do dziś. Tak właśnie trafiłem na to forum :)
Głęboki ukłon w Twoją stronę Boghute, że mimo iż uśmierciłeś wielu moich budowniczych, sam zbudowałeś to forum :lol:
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Dreno pisze:Głęboki ukłon w Twoją stronę Boghute, że mimo iż uśmierciłeś wielu moich budowniczych, sam zbudowałeś to forum :lol:
Drobiazg. ;) A przy okazji witam na forum!

To w takim razie ja również się przedstawię. Mam na imię Jacek, mam 30 lat, a moja przygoda z Clashem rozpoczęła się bodajże w 1998 roku od dema tej gry zamieszczonego na płycie dołączonej do magazynu CD-Action. W demo można było pograć na mapie Karkhan maksymalnie przez 20 tur, ale wystarczyło to aby z grubsza poznać zasady tej gry i albo ją polubić albo znienawidzić. :) Najpierw grą zainteresował się mój brat (nb. figurujący na forum pod nickiem Daniello81), który po krótkiej zabawie postanowił również wciągnąć w nią mnie. Szybko połknąłem bakcyla, więc po kilku tygodniach oboje stwierdziliśmy, że musimy zdobyć pełną wersję tej gry i tak też się stało. To tyle.

Mam nadzieję, że z czasem przybędzie jeszcze trochę nowych użytkowników i każdy napisze coś od siebie, dzięki czemu to miejsce nieco się rozkręci. Jak to mówią: "nie od razu Rzym zbudowano". ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Jerzy Poprawa
Posty: 26
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:06

Re: Nowi na forum

Post autor: Jerzy Poprawa »

No więc mam na imię Jurek, mam już sporo lat i, ehm, jestem scenarzystą Clasha. Serio.

Miło wiedzieć, że ciągle w to gracie.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony piątek 29 sty 2016, 16:01 przez Jerzy Poprawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Re: Nowi na forum

Post autor: Dreno »

Witamy Cię Jurek! Doprawdy zaszczyt gościć na forum kogoś z legendarnego Longsoftu :)
Jeśli mogę spytać - jak wyglądała Twoja praca? Masz jeszcze kontakt z resztą ekipy?
Pisałeś cały scenariusz sam? Jak trafiłeś na to forum? Wybacz mi moją ciekawość, ale wszystko co związane z Clashem jest owiane wielką tajemnicą, którą mam nadzieję systematycznie poskramiać :mrgreen:
Jerzy Poprawa
Posty: 26
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:06

Re: Nowi na forum

Post autor: Jerzy Poprawa »

O kulisach mojej pracy w LL, tudzież tworzeniu Clasha, zamierzam napisac artykul w CD-Action, gdzie zresztą od lat pracuję. Pierwszy odcinek już w najbliższym numerze. To będzie troszkę traumatyczna historia, zapewniam. :) Nie chcialbym więc spoilerować.. Zdradzę tylko, że od 20 lat nawet nie próbowaem odpalić Clasha. Najpierw dlatego, że miałem go SERRRRDECZNIE dosyć, a potem bo bałem sobie popsuć wspomnienia. :)

Ale nie jest to gra, której bym się wstydził, wprost przeciwnie. Uważam, że wyszła całkiem niezła, acz oczywiście z dużym bagażem błędów i niedoróbek. Tym niemniej jako scenarzysta jestem z niej zadowolony. Ogromna większość scenariusza jest moja, Scorpik wymyślił scenariusze do tych misji solowych (nie kampanii), resztę biorę na klatę.

Najlepsza w niej to była muzyka. :)

Kontakt mam ze Scorpikiem i wiem, ze "Cyberius" czyli Pawel Lesniorowski pracuje w polskiej sekcji NVidii.
Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Re: Nowi na forum

Post autor: Dreno »

Już nie pamiętam kiedy ostatnio tak wyczekiwałem CD-Action :mrgreen:
Ale fakt faktem, gdyby nie oprawa dźwiękowa nie jestem pewien czy Clash utarłby się w mojej pamięci.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Jerzy Poprawa pisze:No więc mam na imię Jurek, mam już sporo lat i, ehm, jestem scenarzystą Clasha. Serio.
No proszę, słynny Mac Abra wreszcie na moim forum! :D Jak miło. Witam, witam i zachęcam do postowania! :) Szczerze mówiąc po cichu liczyłem na to, że w końcu tutaj zawitasz, bo jeszcze przed założeniem mojej strony internetowej i forum co rusz natrafiałem na ślady Twojej obecności w postaci wpisów o Clashu na różnych stronach i pod filmami na YouTube.
Jerzy Poprawa pisze:O kulisach mojej pracy w LL, tudzież tworzeniu Clasha, zamierzam napisac artykul w CD-Action, gdzie zresztą od lat pracuję. Pierwszy odcinek już w najbliższym numerze. To będzie troszkę traumatyczna historia, zapewniam. :) Nie chcialbym więc spoilerować.
Przyznam szczerze, że ostatni numer CD-Action kupiłem dobrych kilkanaście lat temu, ponieważ właściwie na dobre wyrosłem już z gier (nie licząc sporadycznego odkopywania jakichś staroci raz na rok albo i dłużej), ale tym razem chyba zrobię wyjątek, bo wszystko co związane z Clashem i Leryx Longsoft od zawsze budziło moją ciekawość, inaczej nie zakładałbym tej strony i forum. ;) A że praca w LL mogła być dla Ciebie traumatyczna to się domyślam, bo swego czasu czytałem gdzieś artykuł mówiący o tym, że było tam kilka osób zarządzających z których każda miała swoją wizję odnośnie tego jak dana gra ma wyglądać, poszczególne projekty kasowano bądź rozwijano w zupełnie innym kierunku niż pierwotnie zakładano, a scenariusz do Clasha ponoć zmieniał się kilka razy przez cały okres pracy nad grą, aż w końcu okazało się, że jest realna szansa aby coś z tego wyszło, więc postanowiono go dokończyć i wydać. Zresztą znalazłem w Internecie nawet całkiem ciekawy artykuł w którym opisana jest podobna historia: http://polygamia.pl/Polygamia/1,99157,7 ... _boku.html
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Jerzy Poprawa
Posty: 26
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:06

Re: Nowi na forum

Post autor: Jerzy Poprawa »

Jakiś rok temu zrobiłem tekst o Voter Golemie. Postanowiłem potem temat kontynuować i napisać coś o Clashu i powoli gromadziłm materiały aż w końcu się okazałó, że aby to miało sens, to trzeba też pokazać jak wyglądało jego tworzenie, realia pracy itd. bo finalna gra jest efektem splotu wielu okoliczności.

Efektem będzie kilkuodcinkowy cykl "Sekretne życie twóców gier", gdzie będzie też o Lwie Leonie i rozmaitych wydarzeniach w firmie. Pierwszy odcinek "byłem długi i miękki" w 04/16.

Zapraszam do lektury. :)
Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Re: Nowi na forum

Post autor: Dreno »

Czyli nie w najbliższym egzemplarzu, a dopiero w 04/16?
Jerzy Poprawa
Posty: 26
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:06

Re: Nowi na forum

Post autor: Jerzy Poprawa »

A nie, czekajcie, od 03/16 :). Pomyliło mi się.
ODPOWIEDZ