Nowi na forum

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Korkez pisze:Ano jeżeli dobrze pamiętam to pierwszy raz w Clash'a zagrałem gdzieś w 2000 roku (mając 4 lata).
Wow, 4-latek grający w turową strategię? :) Ja mając ok. 7-8 lat gralem na Amidze w dużo prostsze gry.
Korkez pisze:Chyba znajomy mojej mamy mi ją kupił, już nie pamiętam. Nie miałem pojęcia jak się w to gra bo była to jedna z moich pierwszy gier na PC (wtedy zagrywałem się na pegasusie jak pewnie większość dzieciaków lat 90).
W 2000 roku grałeś jeszcze na Pegasusie? :P Przecież w tamtym czasie królowały PSX, Sega Saturn i N64, a na horyzoncie już zbliżały się konsole szóstej generacji, czyli PS2, NGC i Xbox. ;)
Mateo1987 pisze:Witam serdecznie wszystkich, nazywam się Mateusz i mam 28 lat, bardzo się cieszę, że trafiłem na forum zagorzałych miłośników tej wspaniałej gry.
Witaj, Mateusz. Fajnie, że do nas trafiłeś i mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. :)
Mateo1987 pisze:Bardzo miło wspominam czas spędzony ze znajomymi na potyczkach w krainie Karkhan.
Gra była zawsze bardzo zajmująca a kolejne odkrycia np. odpowiednio ustawiony podatek, rekrutacja nowych jednostek, czy rozwój technologiczny był jak kolejny krok w ewolucji człowieka, przy nadmiarze braku internetu, każdy z nas znajdował ciągle coś nowego, dzięki czemu gra nie nudziła się.
To fakt. My z bratem również dochodziliśmy do wszystkiego drobnymi kroczkami lub metodą prób i błędów, bo Internet w tamtych czasach był wciąż jeszcze fanaberią dla bogaczy. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
Korkez
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 09:56
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Korkez »

Boghute Ara pisze:W 2000 roku grałeś jeszcze na Pegasusie? :P Przecież w tamtym czasie królowały PSX, Sega Saturn i N64, a na horyzoncie już zbliżały się konsole szóstej generacji, czyli PS2, NGC i Xbox. ;)
W 2000 nawet nie miałem pojęcia o czymś innym niż PC czy Pegasus. Wiesz, dzieciak młody to cieszył się ze wszystkiego co dostał, a że urodziłem się w małym mieście to nie było takiego rozgłosu na temat gier i konsol.
Sinoos
Posty: 1
Rejestracja: piątek 13 maja 2016, 14:17

Re: Nowi na forum

Post autor: Sinoos »

Cześć,
Jestem Kuba, lat 27 :) Gra mi się przypomniała kilka miesięcy temu, ale do rejestracji na forum i FB zainspirował mnie w/w artykuł w CD-A :) Nigdy nie byłem zbyt dobry w Clash, ale wspomnienia mam jak najbardziej pozytywne :)
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Sinoos pisze:Cześć,
Jestem Kuba, lat 27 :) Gra mi się przypomniała kilka miesięcy temu, ale do rejestracji na forum i FB zainspirował mnie w/w artykuł w CD-A :) Nigdy nie byłem zbyt dobry w Clash
Cześć Kuba. Tak właśnie myślałem, że artykuły o Clashu i pracy w Leryx Longsoft regularnie zamieszczane przez Mac Abrę w CD-Action mogą spowodowac napływ nowych użytkowników na forum. I o to chodzi. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
wjakobczyk
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 19 maja 2016, 12:47

Re: Nowi na forum

Post autor: wjakobczyk »

Witam wszystkich,

Jestem kolejnym już (kopa lat Jerzy :) członkiem zespołu na forum...

Byłem głównym programistą w Clashu, zresztą chyba większość czasu jedynym.
Fajnie że jest jeszcze grono ludzi zainteresowanych tą grą - dość to zaskakujące muszę przyznać :)
Dla mnie ten czas był bardzo ciekawy, często wracam pamięcią i bardzo dobrze to wspominam, ze sporym sentementem - mimo wszystkich emocji, trudnych wówczas :)
Jestem pełen podziwu jak dobrze głęboko rozpracowaliście tą grę - fajnie sobie to wszystko przypomnieć. Może sam powinienem zagrać...

wojtek
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

wjakobczyk pisze:Witam wszystkich,

Jestem kolejnym już (kopa lat Jerzy :) członkiem zespołu na forum...

Byłem głównym programistą w Clashu, zresztą chyba większość czasu jedynym.
No proszę. Udało mi się ściągnąć głównego programistę Clasha na moje forum. ;) Jeszcze trochę i skompletuję tutaj całą ekipę z Leryx Longsoft. :lol:

A tak na poważnie to witam Cię serdecznie Wojtku i mam nadzieję, że uchylisz przez nami rąbka tajemnicy w sprawach związanych z programowaniem i wreszcie cokolwiek ruszy (bądź nie ;)) w temacie modyfikacji.
wjakobczyk pisze:Jestem pełen podziwu jak dobrze głęboko rozpracowaliście tą grę - fajnie sobie to wszystko przypomnieć. Może sam powinienem zagrać...
Oj, koniecznie! Mnie raz na kilka lat dopada taka faza na Clasha, że natychmiast go instaluję po czym rozgrywam kilka partyjek z moim bratem i przy okazji odkrywam jakieś nowe rzeczy bądź w głowie pojawiają się jakieś nowe pomysły na ulepszenie tej gry. Właśnie w trakcie jednej z takich faz zacząłem spisywać swoje pierwsze wypociny na kartkach papieru (nierzadko również w pracy ;)), po czym okazało się, że wkrótce tego tekstu pojawiło się tyle, że starczyłoby materiału na założenie strony internetowej. Ta myśl tak długo we mnie kiełkowała, że w końcu postanowiłem trochę się podszkolić w sprawach związanych z HTML (choć to i tak za dużo powiedziane) i założyłem stronę wraz z forum. Wygląda co prawda biednie, ale lepszy rydz niż nic. :)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
borkey24
Posty: 1
Rejestracja: piątek 03 cze 2016, 01:38

Re: Nowi na forum

Post autor: borkey24 »

Dzień dobry Wszystkim, Cześć i Czołem!!!

Moja przygoda z Clashem zaczęła się chyba około roku 2000, nie pamiętam dokładnie, ale płyta z grą była jedną z najbardziej przeze mnie szanowanych. Niedawno (1,5-2 lata temu) poczułem Zew Karkhanu i odkopałem ją z dna den mojej szafy. Trochę namęczyłem się, żeby na Win7 uruchomić moje wspomnienia (programowanie i głębsza informatyka to nie moja bajka 8-) ), ale jak udało mi się już z DosBoxem, to 5 godzin minęło sam nie wiem kiedy.
Boghute Ara - najgłębszy ukłon, że zebrałeś się w sobie i stworzyłeś to forum. To coś wspaniałego, że tak mało reklamowana gra nadal istnieje w naszych głowach! Ja jestem absolutnie fanem na śmierć i życie, czołówki (razem ze strzałą i "Dzikusami" - logo LeryxLongsoft :D ) nauczyłem się na pamięć, muzykę potrafiłem przywołać PO LATACH, oczywiście najlepsza to temat z Niebieskiego Zamku :D

o rany, już dawno powinienem spać przed pracą, ale tak mnie nosi radość, że tworzę tego posta i tworzę. Zróbmy WSZYSTKO, żeby zmartwychwstać ten tytuł!!!!
"Śmierć...szła śladem wojowników..."
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

borkey24 pisze:Dzień dobry Wszystkim, Cześć i Czołem!!!
Witaj na forum, borkey24. :)
borkey24 pisze:Boghute Ara - najgłębszy ukłon, że zebrałeś się w sobie i stworzyłeś to forum. To coś wspaniałego, że tak mało reklamowana gra nadal istnieje w naszych głowach!
Dziękuję, starałem się jak mogłem. ;) A gra z tego co pamiętam była dosyć ostro reklamowana przez CD-Action, z uwagi na lokalny patriotyzm (siedziba CDA i siedziba LL znajdowały się we Wrocławiu), a także postać Mac Abry, który napisał scenariusz do Clasha i pracuje w CDA po dzień dzisiejszy.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Grunaldi
Posty: 5
Rejestracja: piątek 03 cze 2016, 19:05
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowi na forum

Post autor: Grunaldi »

Witajcie :)

Jestem Krystian, 21 lat. Studiuję informatykę i uczę się programowania w C++ , ( ale ostatnio kiepsko mi idzie bo sporo kolosów z matmy :P ).
W Clasha grałem w wieku 8-12 lat i potem zapomniałem o nim, nawet nie wiem dlaczego. 2 lata temu odpaliłem Clasha za pomocą DosBox, lecz na moim laptopie grało się w to tragicznie ( najlepiej na tradycyjnym monitorze, którego nie posiadam :P ). Szczerze powiedziawszy trafiłem na to forum przez przypadek, bo zaczynają mi się egzaminy i jakoś tak wyszło, że się tutaj znalazłem :D

Mam nadzieję, że uda nam się spełnić to marzenie :D
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Grunaldi pisze:Witajcie :)

Jestem Krystian, 21 lat.
Cześć Krystian. Witamy na forum! :)
Grunaldi pisze:Studiuję informatykę i uczę się programowania w C++ , ( ale ostatnio kiepsko mi idzie bo sporo kolosów z matmy :P (...) Szczerze powiedziawszy trafiłem na to forum przez przypadek, bo zaczynają mi się egzaminy i jakoś tak wyszło, że się tutaj znalazłem :D
To zamiast tutaj siedzieć wracaj do nauki i jak już będziesz wszystko umiał to wróć, dzięki czemu pomożesz nam zrobić modyfikację. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ