Spostrzeżenia

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

Jerzy Poprawa pisze:Bralem co miesiac pensje, calkiem przyzwoita.
No to chociaż coś. :P
Jerzy Poprawa pisze:Za gre mielismy dostac ekstra kase, jakis tam ulamek od zyskow ze sprzedazy, z grubsza na dzisiejsze wyszlo mi, ze to mogloby by byc z 30-40.000 zl,
Całkiem niezły pieniądz. :shock: Swoją drogą czy masz może info ile ogółem sprzedało się legalnych kopii Clasha w Polsce i za granicą?
Jerzy Poprawa pisze:Z czego dostalem zaliczke - czek na 1000 zl. Czek okazal sie bez pokrycia :)
Pewnie musiałbyś się z nimi procesować żeby wyegzekwować należne Ci pieniądze, ale dla 1000 zł raczej szkoda było Zachodu.
Jerzy Poprawa pisze:Cala ekipa tez nie dostala ani grosza dodakowej kasy, ale zaoferowano im podwyzki pensji. Nie wiem o ile, bo juz nie pracowalem, ale wiekszosc z ekipy i tak dlugo nie popracowala tam, wiec za wiele sie ta lepsza pensja nie nacieszyli.
Zdaje się, że ostatnią grą LL był wydany w 2003 roku "Golem", wiec co niektórzy mogli pobierać lepszą pensję jeszcze przez ładnych parę lat.
Jerzy Poprawa pisze:Ot, lata 90-te w calej krasie. :)
Heh, tzw. "dziki kapitalizm". ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Jerzy Poprawa
Posty: 26
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:06

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Jerzy Poprawa »

Wiesz, do GOLEMa to nie wiem czy 1/4 ekipy Clasha dotarła i czy do tego czasu nie obcięto im pensji, bo z tego co pamiętam szefostwo oszczędzało potem na czym się dało (łącznie ze składkami na ZUS, za co ich potem policja ścigała) wiec wątpię czy chciało im płacić obiecane pensje. Ale to tak na marginesie.

Kompletnie nie znam wynikow sprzedazy Clasha ale raczej na zachodzie furory nie zrobila a w Polsce to ze 30-50.000 egz. (szacunkowo)
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

Widzę, że cisza na forum to daje protip na najszybsze zwycięstwo/najlepsze otwarcie jak miałem kiedykolwiek wybieramy kolor biały na mapie Bughutu fundamenty mamy niedaleko na południu wiadomo co stawiamy i co się będzie produkować, od północy/wschodu/zachodu mamy spokój bo są góry, więc wszystko co piesze nas nie zaskoczy, chyba że jakiś szaleniec szybciej będzie mieć coś latającego :twisted:
wyciągamy 9x10 złota z zamku ( w zasadzie nie ma mniejszej ilości jaką można wyciągnąć) oddajemy turę dołączamy to do lekkiej jazdy przy odrobinie szczęścia dzieje się to:
http://patrz.pl/film,20170905_043008-2-mp4,160427.html
Nie muszę się chyba rozwijać co będzie dalej :)
Ostatnio zmieniony sobota 16 wrz 2017, 06:32 przez NycU, łącznie zmieniany 1 raz.
Konin3D
Posty: 75
Rejestracja: sobota 24 cze 2017, 18:34
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Konin3D »

Odnosząc się do tego, co na filmiku... Muszę kiedyś zaryzykować tę metodę. Lepsze niż wygrana w Lotto.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

NycU pisze:Widzę, że cisza na forum to daje protip na najszybsze zwycięstwo/najlepsze otwarcie jak miałem kiedykolwiek wybieramy kolor biały na mapie Bughutu fundamenty mamy niedaleko na południu wiadomo co stawiamy i co się będzie produkować, od północy/wschodu/zachodu mamy spokój bo są góry, więc wszystko co piesze nas nie zaskoczy, chyba że jakiś szaleniec szybciej będzie mieć coś latającego :twisted:
wyciągamy 9x10 złota z zamku ( w zasadzie nie ma mniejszej ilości jaką można wyciągnąć) oddajemy turę dołączamy to do lekkiej jazdy przy odrobinie szczęścia dzieje się to:
http://patrz.pl/film,20170905_043008-2-mp4,160427.html
Nie muszę się chyba rozwijać co będzie dalej :)
Ta gra nie przestaje mnie zaskakiwać...

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem po co w ogóle jest tutaj podany przykład Bughutu i pozostałe szczegóły które wymieniłeś, bo największe odkrycie płynące z filmiku (a przynajmniej dla mnie) jest takie, że w przypadku kiedy mamy liczbę złota/chłopów mniejszą niż 100, to po odwiedzeniu świątyni/miejsca kultu i uzyskaniu bonusu przywracającego jednostkom pełnię zdrowia* ich ilość natychmiast rośnie do poziomu 100! :shock: :shock: :shock: To sprawia, że krótko po starcie gry możemy za pomocą metody save/load w krótkim czasie znacznie zwiększyć początkową ilość złota i chłopów.

* - po szybkim przeprowadzeniu serii testów okazało się, że istnieją również 2 bonusy przywracające zmęczenie które też zwiększają ilość złota i chłopów, a są to Medalion Tureoka i Hełm Zdobywców, co już w ogóle jest dziwne. :roll:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem po co w ogóle jest tutaj podany przykład Bughutu i pozostałe szczegóły które wymieniłeś
Podałem to tylko dlatego, że wtedy udało mi się za 1 razem uleczyć złoto więc bez żadnego oszustwa wygrałem mapę 2 dnia :D
* - po szybkim przeprowadzeniu serii testów okazało się, że istnieją również 2 bonusy przywracające zmęczenie które też zwiększają ilość złota i chłopów, a są to Medalion Tureoka i Hełm Zdobywców, co już w ogóle jest dziwne. :roll:
:o O tym nie wiedziałem, czyli i w świątyni i miejscu kultu mamy taką samą szanse na zwiększenie złota/chłopów a mianowicie 4 możliwe bonusy:

świątynia 2 do zmęczenia i 2 do uleczenia
miejsce kultu 1 do zmęczenia i 3 do uleczenia
Zawsze myślałem, że miejsce kultu jest lepsze do tego przekrętu
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

Boghute Ara pisze:* - po szybkim przeprowadzeniu serii testów okazało się, że istnieją również 2 bonusy przywracające zmęczenie które też zwiększają ilość złota i chłopów, a są to Medalion Tureoka i Hełm Zdobywców, co już w ogóle jest dziwne. :roll:
Dobra, już wiem o co chodzi. Myślałem o tym trochę i w końcu postanowiłem to sprawdzić. Okazało się, że jest tak jak przeczuwałem, czyli Medalion Tureoka i Hełm Zdobywców nie tylko całkowicie regenerują zmęczenie wszystkich jednostek w oddziale, ale również przywracają im pełnię zdrowia, czyli mają efekt 2 w 1. :idea:

Wygląda na to, że w wolnym czasie trzeba będzie zrobić mały update strony. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
einstein13
Posty: 23
Rejestracja: piątek 19 maja 2017, 11:33

Re: Spostrzeżenia

Post autor: einstein13 »

Boghute Ara pisze:Wygląda na to, że w wolnym czasie trzeba będzie zrobić mały update strony. ;)
:shock: :shock: :shock: To po latach można coś jeszcze odkryć w grze? :D :D :D

A tak na serio, to super, że można! To oznacza, że gra jest dobrze napisana. Zawsze jest jakaś strategia do odkrycia :)
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

einstein13 pisze::shock: :shock: :shock: To po latach można coś jeszcze odkryć w grze? :D :D :D
Jak widać można. ;)
einstein13 pisze:A tak na serio, to super, że można! To oznacza, że gra jest dobrze napisana. Zawsze jest jakaś strategia do odkrycia :)
Wydaje mi się, że głównym powodem tego jest raczej fakt, że jest to polska produkcja, która w dodatku ukazała się w czasach braku powszechnego dostępu do Internetu, przez co jak dotąd nie powstały do niej żadne poradniki ani nie została tak dogłębnie rozpracowana na czynniki pierwsze wzorem bardziej popularnych zachodnich produkcji pokroju HoM&M. Poza tym jeszcze do niedawna nie istniała na jej temat żadna dedykowana strona internetowa, a instrukcji do Clasha w życiu nawet na oczy nie widziałem.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Bladi
Posty: 29
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 23:14

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Bladi »

Jestescie tacy ciency, ze musicie uzywac kodow czy bledow gry by wygrac z komputerem? Panowie ta gra jest prosta, ale fakt jest tam pare bugow do poprawki jak:
- czasem zdaza sie, ze po ilus turach gdy grasz z kims gdy chcesz sie ukryc to sie nie da bo niby obca jednostka jest w poblizu
- bez problemu mozna chodzic jednostkami ladowymi wszedzie z pomoca czegos latajacego. Wyglada to tak, ze rozdzielasz - laczysz - rozdzielasz - laczysz jednostki nad dowolnym terenem
- kody czy tez swiatynie miejsca kultu lecza pieniadze i chlopow, leniwi moga stojac przed swiatynia czy miejscem kultu zapisac wchodzic, wczytywac i wchodzic ponownie do skutku az wypadnie nam to co chcemy
- grajac z kims w clasha (nie zauwazylem tego bledu gdy gram sam) po kilkudziesieciu turach gdy torturujemy wieznia gra czasem sie wysypuje, przy scieciu nie ma tego problemu
- ciekawie dziala tez kod do gry dajacy zlota zbroje, nie poprawia skila u jednostek, dalej maja takie same umiejetnosci, ba wtedy juz sie nie ucza i nie beda silniejsi :)
- jesli nie znajdziemy na mapie fundamentow to bez kodow nie zwiekszymy sobie poziomu techniki, nie dziala rozbudowanie dwoch takich samych zamkow przeciwnika a szkoda
- dziwny jest tez bug polegajacy na tym, ze komputer po zbudowaniu twierdzy do konca gry nie wysle z innego swojego zamku kasy tam. Chocby byl milionerem nie i huj, ciekawe dlaczego to przeoczyli
Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze. Ale generalnie komputer jest bardzo slaby, moglby byc mocniejszy bardzo latwo rozpracowac jak sie zachowa i jak zostal zaprogramowany. Czesto po 30 turach nudzi mi sie ogrywanie go, niektore misje potrafia byc trudne, ale malo ktore.
Szkoda, ze lerryx longsoft nie stworzyl edytora map, bo te to mamy z brackim wszystkie ograne.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ