Struktura plików RES

Dyskusje o modyfikacji do Clash

Moderator: Boghute Ara

Awatar użytkownika
Griz
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 19:03

Struktura plików RES

Post autor: Griz »

Jakie są wasze postrzeżenia w związku ze strukturą plików RES?

Format ten przypomina rozwiązanie wykorzystywane w plikach gry warcraft 2, która korzystała z assetów zapisanych w formacie *.war. Daje nam to sporo podpowiedzi w związku z formatem samych danych. Niestety ekstraktory przeznaczone do warcraft 2 w przypadku plików *.res nie działają.

Po własnej wstępnej analizie zauważyłem, że tilemapy grafik poziomów przechowywane są w standarowej postaci indeksowej w blokach po 65 x 64 x 16 bitów , gdzie każdy wiersz sprite kończy się bajtem 40. Kolory palet wydają się znajdować na początku pliku RES, dla przykładu plik NORMAL.RES blok 1557-1C3F. Nie znalazłem jeszcze miejsca, gdzie mamy przechowywane animacje samych postaci.
Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Re: Struktura plików RES

Post autor: Dreno »

Próbowałem otworzyć te pliki różnymi programami, które zazwyczaj w przypadku tych formatów działają. Niestety bezskutecznie. Znalazłem jakiś inny program do wyciągania zasobów z takich plików, ale działa tylko dla najbardziej popularnych DOSowych gier. Zanim jednak wyrzucił błąd, udało mi się prawdopodobnie policzyć liczbę plików w każdym z takich zasobników. Chociaż to na zbyt wiele się nie nada... :roll:

Największe szanse otworzenia tego są podobno w programie Visual Studio, jednak takowy nie chce mi na komputerze odpalić. Gdyby ktoś z Was spróbował ten program pobrać i pliki otworzyć, byłbym bardzo wdzięczny.
Tojot
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 00:43

Re: Struktura plików RES

Post autor: Tojot »

Dawno dawno temu wydobyłem dość sporo danych (na pewno była tam muzyka, niektóre dźwięki i ekrany jednostek po polsku i angielsku) z zasobów. To był jeszcze jakiś dosowy riper. Dość prosty program bo po prostu liniowo wyszukiwał znane nagłówki plików i próbował te pliki wykopiować.

Muzykę nadal mam, nie wiem czy zachowałem pozostałe pliki.
ODPOWIEDZ