Remake Clasha?

Dyskusje o rozgrywce w Clash II

Moderator: Boghute Ara

Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

sladem_wojownikow pisze: piątek 04 paź 2019, 08:05Które to są te gorsze?
Auć. :P Choćby te:
sladem_wojownikow pisze: piątek 27 wrz 2019, 08:25 - Zdobycie zamku, w którym zamieszkuje „cudza” królowa oznaczałoby możliwość wykupienia jej przez małżonka – dobre źródło dochodu. A jeśli sami nie mamy żony, powinniśmy mieć możliwość wzięcia tej pojmanej za żonę. Jeśli ktoś porwie naszą żonę, też powinno byc można wykupić (albo stracić na rzecz innego lorda). Otworzyłoby to ciekawe opcje kampanii (znaleźć i uwolnić królową np.)
Gwoli ścisłości, królowa jest wirtualna i zamieszkuje w każdym naszym zamku i twierdzy, więc nie ma jakiegoś konkretnego budynku po zdobyciu którego można by ją pojmać. :roll: Innymi słowy, królowa zostaje z nami do końca gry, choćbyśmy stracili wszystkie nasze budynki, no chyba, że sama od nas odejdzie wskutek niespełniania jej zachcianek.
sladem_wojownikow pisze: piątek 27 wrz 2019, 08:25 - Analogicznie do żony, również nasi dowódcy nie powinni przepadać bezpowrotnie. Jeśli zostaną pojmani, powinna byc opcja wykupienia. A jeśli zdobędziemy zamek, gdzie ktoś przetrzymuje naszego (a nawet cudzego?) dowódcę, z automatu powinien przyłączyć się do naszej zwycięskiej armii. Cudzy też, bo z wdzięczności za uwolnienie służy nam bezkosztowo.
Tylko jak należałoby rozwiązać kwestię kosztu dowódcy, skoro zarówno gracz który traci dowódcę jak i ten który go przejął mogą go kupić? Czy cena za dowódcę dla obu graczy byłaby taka sama czy odbywałoby się to na zasadzie licytacji? Jak długo gracz który stracił dowódcę mógłby go wykupić, skoro w międzyczasie byłby on już więźniem gracza który go pojmał? Dopóki nie zostanie wykupiony, ścięty lub nie umrze w wyniku tortur czy tylko przez jakąś określoną ilość tur?
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Remake Clasha?

Post autor: sladem_wojownikow »

Zgodzę się z tym, co piszesz o królowej, bo szczerze mówiąc jakoś mi umknęło, że jest wszędobylska.

Tu być może napomknę o tym, o czym nie pisałam na początku jako o jednym z pomysłów: instytucja stolicy. Fajnie byłoby, gdyby jeden z zamków (pierwszy może?) funkcjonował jako stolica i to tam mieszkałaby królowa. To rozwiązałoby problem z ewentualnym odbijaniem jej itp. Więc opcja zaczęłaby być możliwa, skoro królowa fizycznie się gdzieś znajduje. W obecnej wersji gry nie jest to możliwe. Tu zgoda.

Jeśli chodzi o dowódców i ich odbijanie: to jest co najmniej kilka sposobów na urządzenie tego procederu. Myślę, że możliwość zaproponowania kwoty za utraconego dowódcę to dobra myśl. Czyli inicjatywa po stronie tego, kto stracił dowódcę, żeby nie wyszedł z tego targ niewolników (mam więźnia i nie zawaham się go sprzedać! kto da więcej?) ;) Obecnie w grze to ten, kto wziął w niewolę ma pełną wolność dysponowania więźniem i tak powinno pozostać. Może torturować, ściąć, przekupić lub czekać na ofertę, którą później może przyjąć lub odrzucić. Jest bardzo clashowe, że gdy to my mamy więźnia, to oferta (od sztucznej inteligencji) może nadejść lub nie.

W skrócie:
- możliwość wykupu tylko przez tego, kto dowódcę utracił
- zasada dobrowolności (można zaoferowac wykup, ale można zostawić takiego/taką na pastwę katów tak samo można czekać na ofertę wykupu lub rozprawić się z więźniem)
- opcja wykupu jednorazowa (a nie na zasadzie, że oferta odrzucona i można składać kolejną)
- możliwość wykupu dopóki więzień nie został stracony, ale podkreślam - jednorazowa. Tak przynajmniej ja to widzę.
Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Remake Clasha?

Post autor: sladem_wojownikow »

Umowa licencyjna na nowego Clasha oficjalnie zawarta! Jest radość :mrgreen:

https://www.parkiet.com/article/2019093 ... /309309882
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

sladem_wojownikow pisze: piątek 11 paź 2019, 11:54 Umowa licencyjna na nowego Clasha oficjalnie zawarta! Jest radość :mrgreen:

https://www.parkiet.com/article/2019093 ... /309309882
Dzięki! News już na stronie. :)

Przy okazji poprawiłem również kolejność aktualizacji w sprawie remake'a Clasha, zgodnie z ich faktyczną datą, ponieważ zamieszczałem je ze sporym poślizgiem.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
sladem_wojownikow
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 24 wrz 2019, 11:56
Lokalizacja: Słupsk

Re: Remake Clasha?

Post autor: sladem_wojownikow »

Dla tych, którzy szukają informacji o planach Prime Bit Games ws. nowej wersji Clasha.

Info prosto ze strony Prime Bit Games:

https://primebitgames.com/news/view/Mam ... a-Clash-II

No to mam noworoczne postanowienie: poudzielać się na Steamie i trzymać kciuki za efekty prac :mrgreen:
Konin3D
Posty: 75
Rejestracja: sobota 24 cze 2017, 18:34
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Konin3D »

Tak sobie ten ich wpis przeczytałem, przeanalizowałem i nabrałem wątpliwości, czy aby na pewno oddadzą charakter gry. Sam skrócony opis do niej, który przedstawili, jest pełen błędów.

Ale to tylko moje zdanie.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

sladem_wojownikow pisze: środa 27 lis 2019, 14:40 Dla tych, którzy szukają informacji o planach Prime Bit Games ws. nowej wersji Clasha.

Info prosto ze strony Prime Bit Games:

https://primebitgames.com/news/view/Mam ... a-Clash-II

No to mam noworoczne postanowienie: poudzielać się na Steamie i trzymać kciuki za efekty prac :mrgreen:
Dzięki za info. News już na stronie, z delikatnym poślizgiem, ale lepiej późno niż wcale. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
pio
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 16:27

Re: Remake Clasha?

Post autor: pio »

I co z tym Clashem? Będzie czy nie? Jak stoją sprawy z pisaniem gry? Wiadomo coś?
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

pio pisze: piątek 31 lip 2020, 13:06I co z tym Clashem? Będzie czy nie? Jak stoją sprawy z pisaniem gry? Wiadomo coś?
Tak, swego czasu byłem w kontakcie z Business Managerem z Prime Bit Games, ale pod koniec marca dostałem maila, że z uwagi na koronawirusa strona i forum się opóźnią.

Z kolei wczoraj mój brat napisał maila do w/w firmy i poinformowano go, że prace trwają, ale trzeba cierpliwie czekać i na ten moment nie mogą udzielić więcej informacji, natomiast promocję będą zaczynać dopiero za jakiś czas. W każdym bądź razie zachęcają do śledzenia fanpage'u gry na Facebooku:
https://www.facebook.com/GameClash2/
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Raven
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 08 lip 2019, 12:53

Re: Remake Clasha?

Post autor: Raven »

Myślę, że musimy odróżnić "Clash Remake" od "Clash 2". Nie wchodziłem tu dawno, ale teraz zerknąłem na te opisy i na facebooka, gdzie widzę kompletnie inną grafikę przedstawiającą wygląd zamku od środka i z clashem mi się to nie kojarzy. To jest druga część na licencji robiona przez kompletnie inną firmę (mimo że współpracują z oryginalnym autorem). Nie zdziwię się, jeżeli mimo wszystko będzie to trochę inna gra i części osób do gustu pewne rzeczy nie przypadną. W dalszym ciągu myślę, że przydałby się również po prostu "Clash Remake", w którym poprawiono by głównie grafikę do wyższej rozdzielczości photoshopem (jak w Heroes 3 HD), ewentualnie naprawiono błędy, dodano skróty klawiszowe i powiedzmy ulepszono balans jednostek, czyli w większości to co napisali poprzednicy w tym temacie. Możliwe, że ta firma tematu remake'a nie pociągnie, więc zrobienie tego na własną rękę nieodpłatnie, przez ludzi którzy dali by radę i by chcieli miałoby sens. Pożyjemy zobaczymy, ale nie nastawiałbym się na to, że Clash 2 to będzie ta sama gra co Clash.
ODPOWIEDZ