Remake Clasha?

Dyskusje o rozgrywce w Clash II

Moderator: Boghute Ara

Konin3D
Posty: 75
Rejestracja: sobota 24 cze 2017, 18:34
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Konin3D »

Raven pisze: poniedziałek 05 paź 2020, 17:28 Myślę, że musimy odróżnić "Clash Remake" od "Clash 2". Nie wchodziłem tu dawno, ale teraz zerknąłem na te opisy i na facebooka, gdzie widzę kompletnie inną grafikę przedstawiającą wygląd zamku od środka i z clashem mi się to nie kojarzy.
Mnie kompletnie nie podoba się tamta grafika, jeżeli ma dotyczyć Clasha. Ogólnie jest ładna, ale byłoby lepiej, gdyby jednak przypominała tę z pierwotnej gry.

Wolę nawet nie myśleć, ile będzie kosztował końcowy produkt i czy mój komputer to pociągnie.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

Raven pisze: poniedziałek 05 paź 2020, 17:28 Myślę, że musimy odróżnić "Clash Remake" od "Clash 2". Nie wchodziłem tu dawno, ale teraz zerknąłem na te opisy i na facebooka, gdzie widzę kompletnie inną grafikę przedstawiającą wygląd zamku od środka i z clashem mi się to nie kojarzy. To jest druga część na licencji robiona przez kompletnie inną firmę (mimo że współpracują z oryginalnym autorem). Nie zdziwię się, jeżeli mimo wszystko będzie to trochę inna gra i części osób do gustu pewne rzeczy nie przypadną. W dalszym ciągu myślę, że przydałby się również po prostu "Clash Remake", w którym poprawiono by głównie grafikę do wyższej rozdzielczości photoshopem (jak w Heroes 3 HD), ewentualnie naprawiono błędy, dodano skróty klawiszowe i powiedzmy ulepszono balans jednostek, czyli w większości to co napisali poprzednicy w tym temacie. Możliwe, że ta firma tematu remake'a nie pociągnie, więc zrobienie tego na własną rękę nieodpłatnie, przez ludzi którzy dali by radę i by chcieli miałoby sens. Pożyjemy zobaczymy, ale nie nastawiałbym się na to, że Clash 2 to będzie ta sama gra co Clash.
Tak, to już oficjalne, projekt pierwotnie miał być remakiem, ale przekształcono go w pełnoprawny sequel, więc na dobrą sprawę mógłbym zmienić nazwę tematu.
Konin3D pisze: wtorek 06 paź 2020, 13:42
Raven pisze: poniedziałek 05 paź 2020, 17:28 Myślę, że musimy odróżnić "Clash Remake" od "Clash 2". Nie wchodziłem tu dawno, ale teraz zerknąłem na te opisy i na facebooka, gdzie widzę kompletnie inną grafikę przedstawiającą wygląd zamku od środka i z clashem mi się to nie kojarzy.
Mnie kompletnie nie podoba się tamta grafika, jeżeli ma dotyczyć Clasha. Ogólnie jest ładna, ale byłoby lepiej, gdyby jednak przypominała tę z pierwotnej gry.

Wolę nawet nie myśleć, ile będzie kosztował końcowy produkt i czy mój komputer to pociągnie.
Moim zdaniem grafika wygląda ładnie, zobaczymy jak z animacją. W każdym bądź razie o wymagania sprzętowe raczej bym się nie bał, bo to nie Crysis tylko bardziej poziom Heroes V-VII, chociaż mój komputer ma już 10 lat i też może tej gry nie pociągnąć. :mrgreen:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
Korkez
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 09:56
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Korkez »

Ktoś się trochę dowiedział o tym co mniej więcej będzie w drugiej części Clash'a ;)

https://www.facebook.com/groups/5144921 ... &ref=notif
Konin3D
Posty: 75
Rejestracja: sobota 24 cze 2017, 18:34
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Konin3D »

Można też kupić w pre-orderze obie części Clasha: https://primebitstore.com/
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

Co jakiś czas śledzę newsy o Clashu II, zwłaszcza wtedy gdy mi się przypomni, bo ten rok jest jakiś dziwny i generalnie brakuje mi czasu na wszystko to czym chciałbym się zająć. :roll:

W każdym bądź razie muszę przyznać z ręką na sercu, że przez długi czas byłem bardzo sceptyczny jeżeli chodzi o ten projekt i powątpiewałem nawet w jego powstanie, bo początkowo szło jak krew z nosa, informacje były bardzo ogólnikowe, firma odpowiedzialna za jego powstanie również budziła mieszane odczucia wśród graczy i inwestorów, a potem jeszcze przyszła pandemia COVID-19 i prace nad grą przesunęły się w czasie.

Teraz jednak kiedy gra nabrała realnych kształtów, co rusz pojawiają się jakieś nowe screeny, powstał oficjalny teaser, pojawił się pierwszy utwór muzyczny z gry, a samą grę można już przedpremierowo zakupić to muszę jednak uderzyć się w pierś. :)

Na razie jeszcze wolę poczekać na jakieś grywalne demo lub pierwsze recenzje w czasopismach branżowych zanim podejmę decyzję o zakupie, choć bardzo bym chciał żeby gra okazała się być sukcesem, więc trzymam kciuki za ten projekt, bo póki co zapowiada się ciekawie. :P
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Remake Clasha?

Post autor: Miocen »

Czy macie jakiekolwiek informacje o grze wychodzące ponad to, co skąpo wrzucane jest na facebooku Clasha II? Gameplay albo jakieś założenia choćby, jednostki, multiplayer i opis kampanii itd.?

Premiera za 1,5 miesiąca.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Remake Clasha?

Post autor: Boghute Ara »

Miocen pisze: poniedziałek 21 lut 2022, 20:46 Czy macie jakiekolwiek informacje o grze wychodzące ponad to, co skąpo wrzucane jest na facebooku Clasha II? Gameplay albo jakieś założenia choćby, jednostki, multiplayer i opis kampanii itd.?

Premiera za 1,5 miesiąca.
Szczerze mówiąc celowo nie nakręcam dyskusji o Clash II na swoim forum, ponieważ jestem również moderatorem na oficjalnym forum Prime Bit Games i do czasu premiery gry jak również jakiś czas po niej wolałbym żeby ciężar dyskusji o drugiej części spoczywał właśnie tam. Myślę, że to fair w stosunku do twórców gry, którzy zaangażowali mnie do pomocy w rozwoju ich forum.

A co do Twoich pytań to nie wiem nic więcej ponad to co znajdę na oficjalnym profilu gry na Facebooku lub wyczytam z innych źródeł. W każdym bądź razie o jednostkach możesz sobie poczytać nieco więcej TUTAJ.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
pio
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 22 lut 2016, 16:27

Re: Remake Clasha?

Post autor: pio »

Clash 2 to największe gówno jakie ostatnio widziałem. To jeszcze większy przekręt niż średniodziałający Cyberpunkt 2077 na starsze konsole. Aby wydać taki zakalec po 20 latach... powinni zostać postawione zarzuty o zmarnowane nadzieje graczy. Oraz złe wykorzystanie pieniędzy.
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Remake Clasha?

Post autor: Miocen »

No dobrze, a jakieś konkrety poza samym rozczarowaniem? Rozumiem, że już grałeś?
Miocen
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 mar 2021, 20:09

Re: Remake Clasha?

Post autor: Miocen »

Ktoś grał? Jakie wrażenia? Z tego co widzę dalej jest na etapie wstępnego dostępu, choć pierwotnie premiera miała być już rok temu, a ta właściwa była kilka miesięcy temu.
ODPOWIEDZ