Nowi na forum

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

squall
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 24 lip 2016, 13:49

Re: Nowi na forum

Post autor: squall »

Witajcie, jestem squall, 28lat, zagorzały fan Clasha :)

Od około 8-9 lat zajmuje się programowaniem (ulubiona technologia: C++), pracuję obecnie w korporacji - od lat 4ech (Java, .NET).
Dawno temu mój brat przekonywał mnie żebym stworzył mu "po godzinach" grę w podobnym stylu/remake Clasha - ale z powodu braku moich umiejętności graficzno-dźwiękowych musiałem to marzenie odłożyć :(

Może dzięki temu forum uda się powrócić do tego pomysłu - w wątku dotyczącym kodu źródłowego zamieściłem info co i jak :)

Pozdrawiam,
squall
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

squall pisze:Witajcie, jestem squall, 28lat, zagorzały fan Clasha :)
Witaj! Miło, że do nas wpadłeś. :)
squall pisze:Od około 8-9 lat zajmuje się programowaniem (ulubiona technologia: C++), pracuję obecnie w korporacji - od lat 4ech (Java, .NET).
Dawno temu mój brat przekonywał mnie żebym stworzył mu "po godzinach" grę w podobnym stylu/remake Clasha - ale z powodu braku moich umiejętności graficzno-dźwiękowych musiałem to marzenie odłożyć :(
W takim razie najwyższy czas to marzenie zrealizować. :P
squall pisze:Może dzięki temu forum uda się powrócić do tego pomysłu - w wątku dotyczącym kodu źródłowego zamieściłem info co i jak :)
Właśnie po to to forum powstało. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Stefangoryczy
Posty: 3
Rejestracja: piątek 19 sie 2016, 19:47

Re: Nowi na forum

Post autor: Stefangoryczy »

Witam wszystkich fanów Clasha!

Pseudonim artystyczny - Stefangoryczy, lat 24. Z Clashem zetknąłem się po raz pierwszy jako gówniarz, prawdopodobnie jeszcze przed wiekiem szkolnym, podejrzewam, że był to 1999r :D Miałem oryginał (chyba ojciec dostał w prezencie). Pamiętam jak ta gierka pobudzała wyobraźnię, mnie i młodszego brata nie zniechęcało nawet to, że ginęliśmy prawie natychmiastowo, gra wydawała się wtedy strasznie trudna. Drugie podejście do gry miałem koło 2002-03 (na pewno któraś z pierwszych klas podstawówki), z kumplem udało nam się rozgryźć ocb i udało się nam przejść sporą część kampanii. Kompletnym przypadkiem trafiłem dziś na filmik o Clashu na youtubie, a w komentarzu na link do tegoż forum. Cholera ile to wspomnień ożywiło.
Także dla twórcy forum - głębokie ukłony, dzięki za stworzenie miejsca do dyskusji dla pasjonatów tytułu. Swoją drogą super sprawa, że tylu ludzi jeszcze pamięta o tej grze. No i podziękowania i równie głębokie ukłony dla twórców samej gry, którzy są obecni na forum, to była jedna z najlepszych gier mojego dzieciństwa, na prawdę wielkie dzięki (muzykę wciąż pamiętałem pomimo upływu lat).

Z innej mańki, przyznam, że przeczytałem póki co ten temat i trafiłem na wzmianki o modyfikacji, zdążyłem tylko ogarnąć, że prace już ruszyły. Mam pytanie, czy nie sądzicie, że warto by było wejść z tą modyfikacją Clasha na takiego Patreona? Zawsze byłaby to jakaś forma pomocy na zebranie potrzebnych środków. Myślę, że sporo osób zainteresowałoby się taką produkcją, bo sam Clash moim skromnym zdaniem miał potencjał nie mniejszy niż owiane legendą Heroesy trzecie. Nie znam się zupełnie na modowaniu czy produkcji gier, ale kilka zł pomocy na pewno by się przydało, a sam chętnie dorzuciłbym coś od siebie, ewentualnie pomógł jeśli byłaby potrzeba tłumaczenia na angielski (chyba tylko do tego mógłbym się przydać).
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Stefangoryczy pisze:Witam wszystkich fanów Clasha!
Witaj na forum, Stefangoryczy! ;)
Stefangoryczy pisze:Także dla twórcy forum - głębokie ukłony, dzięki za stworzenie miejsca do dyskusji dla pasjonatów tytułu.
Dziękuję. Cieszę się, że ludzie to doceniają, bo włożyłem w to wszystko naprawdę sporo pracy. :)
Stefangoryczy pisze:Z innej mańki, przyznam, że przeczytałem póki co ten temat i trafiłem na wzmianki o modyfikacji, zdążyłem tylko ogarnąć, że prace już ruszyły. Mam pytanie, czy nie sądzicie, że warto by było wejść z tą modyfikacją Clasha na takiego Patreona? Zawsze byłaby to jakaś forma pomocy na zebranie potrzebnych środków. Myślę, że sporo osób zainteresowałoby się taką produkcją, bo sam Clash moim skromnym zdaniem miał potencjał nie mniejszy niż owiane legendą Heroesy trzecie. Nie znam się zupełnie na modowaniu czy produkcji gier, ale kilka zł pomocy na pewno by się przydało, a sam chętnie dorzuciłbym coś od siebie, ewentualnie pomógł jeśli byłaby potrzeba tłumaczenia na angielski (chyba tylko do tego mógłbym się przydać).
Nie słyszałem wcześniej o tym Patreonie, ale z tego co "wygooglowałem" to widzę, że to coś jak Kickstarter. Wszystko spoko, ludzie sypną kasą, ale co dalej? Kto fizycznie zrobi tę modyfikację? Bo pieniądze to akurat najmniejszy problem. Potrzeba ludzi którzy cokolwiek potrafią w kwestii programowania, grafiki i muzyki, a póki co, to za wiele takich osób tutaj nie ma.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Muran001
Posty: 10
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 23:01

Re: Nowi na forum

Post autor: Muran001 »

Witam ciepło wszystkich fanów, twórców i admina Clasha!
Muran001 z tej strony. Na początku chciałbym podziękować wszystkim twórcom za stworzenie tej zacnej gry i członkom forum z adminem na czele za utworzenie forum. Miałem 10 lat temu przyjemność grać w Clasha od Longsofta. Grałem na starym kompie z systemem Windows 98, którego odkupiłem jako używany od braci ciotecznych, a z kolei płytę oryginalną gry pożyczyłem od sióstr ciotecznych. Sam nie wiem, czy jeszcze mają płytę.
Usiłuję instalować Clasha w formacie iso za pomocą Daemona, lecz mam problem. Mam procesor 64-bitowy procesor Intel (R) Core (TM) i5-2410M CPU @ 2.30 GHz w laptopie Lenovo z systemem Windows 7. Pobrałem ze strony: http://stare.e-gry.net/gry/clash

Komunikat z problemem głosi następująco:
Nie można uruchomić programu lub funkcji \??\G;\setup.pif albo ten program lub funkcja nie działa z powodu niezgodności z 64-bitowymi wersjami systemu Windows. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania, aby uzyskać informacje, czy jest dostępna wersja zgodna z 64-bitowymi systemami Windows.

Oprócz tego, mam drugi komputer z systemem Windows 98, który za free dostałem od dziadka, lecz męczy mnie brak płyty.
Z góry dzięki za cenne wskazówki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Muran001 pisze:Witam ciepło wszystkich fanów, twórców i admina Clasha!
Witaj, Muran001! :D
Muran001 pisze:Na początku chciałbym podziękować wszystkim twórcom za stworzenie tej zacnej gry i członkom forum z adminem na czele za utworzenie forum.
Dziękuję za miłe słowo o forum. :) A co do twórców gry to również przyłączam się do podziękowań pod ich adresem.
Muran001 pisze:Miałem 10 lat temu przyjemność grać w Clasha od Longsofta. Grałem na starym kompie z systemem Windows 98, którego odkupiłem jako używany od braci ciotecznych, a z kolei płytę oryginalną gry pożyczyłem od sióstr ciotecznych. Sam nie wiem, czy jeszcze mają płytę.
Usiłuję instalować Clasha w formacie iso za pomocą Daemona, lecz mam problem. Mam procesor 64-bitowy procesor Intel (R) Core (TM) i5-2410M CPU @ 2.30 GHz w laptopie Lenovo z systemem Windows 7. Pobrałem ze strony: http://stare.e-gry.net/gry/clash

Komunikat z problemem głosi następująco:
Nie można uruchomić programu lub funkcji \??\G;\setup.pif albo ten program lub funkcja nie działa z powodu niezgodności z 64-bitowymi wersjami systemu Windows. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania, aby uzyskać informacje, czy jest dostępna wersja zgodna z 64-bitowymi systemami Windows.

Oprócz tego, mam drugi komputer z systemem Windows 98, który za free dostałem od dziadka, lecz męczy mnie brak płyty.
Z góry dzięki za cenne wskazówki i pozdrawiam.
Niestety, ale począwszy od Windowsa XP nie ma innej możliwości zagrania w Clasha aniżeli poprzez DosBoxa. Na szczęście w sieci i na YouTube bez trudu można znaleźć poradniki opisujące w jaki sposób uruchomić grę za pomocą tego emulatora.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Muran001
Posty: 10
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 23:01

Re: Nowi na forum

Post autor: Muran001 »

Zainstalowałem sobie DosBoxa w wersji 0.74 z oficjalnej strony DosBoxa (nie ufam innym stronom niż stronom producentów poszczególnych programów) na moim laptopie z Windowsem 7. Zastanawiam się, który z poradników na YT byłby najbardziej przystępny. Oglądałem kilka, lecz nie mogę się zdecydować, który wybrać. Dzisiaj na imieninach mojego dziadka Tadeusza spotkałem dwie siostry cioteczne, które podobno miały tę grę. Obie się wyprowadziły od rodziców. Jedna z nich wyszła w tym roku za mąż. Ta zamężna ma pudło ze starymi płytami u rodziców i być może ma Clasha, więc obie poprosiłem o przeszukanie. Może zdecyduję się na przegranie na płytkę, jeśli nie znajdą. Mój Windows 98 nie odczytuje pendrive'ów.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Muran001 pisze:Zastanawiam się, który z poradników na YT byłby najbardziej przystępny. Oglądałem kilka, lecz nie mogę się zdecydować, który wybrać.
Obojętnie, byleby pomógł. ;)
Muran001 pisze:Dzisiaj na imieninach mojego dziadka Tadeusza spotkałem dwie siostry cioteczne, które podobno miały tę grę. Obie się wyprowadziły od rodziców. Jedna z nich wyszła w tym roku za mąż. Ta zamężna ma pudło ze starymi płytami u rodziców i być może ma Clasha, więc obie poprosiłem o przeszukanie. Może zdecyduję się na przegranie na płytkę, jeśli nie znajdą. Mój Windows 98 nie odczytuje pendrive'ów.
Ale po co Ci płytka skoro masz obraz gry w formie ISO? :?:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Muran001
Posty: 10
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 23:01

Re: Nowi na forum

Post autor: Muran001 »

Boghute Ara
Znalazłem przy pobranym pliku Clash.iso również notatnik z instrukcją jak zamontować za pomocą DosBoxa zatytułowany "czytaj". Musiałem przeczytać ze zrozumieniem. Udało się! Zainstalowałem na laptopie z Windowsem 7. Gra odpaliła! Dzięki za wskazówki. Najbardziej przystępny był plik notatnika "czytaj" w folderze "clash". Oprócz notatnika DosBox 0.74 okazał się być równie pomocny.
Myślałem o zgraniu na płytę do komputera z systemem Windows 98, gdyby instalacja nie powiodłaby się.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Cieszę się, że się udało. Miłego grania. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ