Nowi na forum

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Venno
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 05 sty 2017, 18:07

Re: Nowi na forum

Post autor: Venno »

Korkez pisze:No to jesteśmy rówieśnikami :D
Wydaje mi się, że przed tobą byłem jedynym, najmłodszym użytkownikiem na forum :)
Cześć rzeczywiście moja pomyłka :D Jednym słowem dzięki mnie średnia wieku forumowiczów odmłodziła się jeszcze bardziej. I mogę z dumą powiedzieć "gimby nie znają" grając w Clasha :P
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Venno pisze:Witam wszystkich!

Mam 20 lat, jestem prawdopodobnie najmłodszym użytkownikiem tego forum :). Ukrywam się pod pseudonimem Venno.
Cześć Venno. Fakt, z całą pewnością jesteś jednym z najmłodszych użytkowników tego forum, bo urodziłeś się mniej więcej w okresie w którym Clash pojawił się na rynku. Zanim podrosłeś i zacząłeś grać w gry komputerowe to moda na Clash'a w Polsce w zasadzie już minęła i zdecydowana większość Twoich rówieśników zapewne tej gry w ogóle nie zna. ;)
Venno pisze:Również pracuję od pewnego czasu nad reworkiem Clasha! Piszę wszystko od zera, w c++, korzystając z biblioteki graficznej-multimedialnej sfml, która doskonale nadaje się do gier 2d. Z tego co przeczytałem nad odświeżeniem Clasha pracuje także Griz, ale mimo tego chciałbym kontynuować pisanie mojej wersji. Napisałem kilka prostych gier i chciałbym napisać coś większego jak Clash :)
Tak jak już pisałem w temacie o Twoim reworku, fajnie by było gdybyś pokazał nam nad czym pracujesz. :)
Venno pisze:I mogę z dumą powiedzieć "gimby nie znają" grając w Clasha :P
Chyba właśnie raczej "gimby znają". ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Dreno
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 26 sty 2016, 16:23

Re: Nowi na forum

Post autor: Dreno »

Hej, nie zapominajcie, że ja też mam 20 lat! :lol:
Muran001
Posty: 10
Rejestracja: sobota 29 paź 2016, 23:01

Re: Nowi na forum

Post autor: Muran001 »

A ja w tym roku kończę 25 lat.
Angelus
Posty: 2
Rejestracja: sobota 07 sty 2017, 20:41

Re: Nowi na forum

Post autor: Angelus »

Witam. Obecnie mam 33 lata, ale jako małolat spędziłem przy tej grze nie jeden dzień i nie jedną noc. Chyba do żadnej innej gry nie mam tak dużej słabości. Niestety moje zdolności informatyczne nie są na tyle duże by móc zainstalować ją na windowsie 8. Nawet przez Dosboxa, ale chętnie wraz z wami powspominam tą gierkę.
Wyrzyk
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 27 lis 2016, 20:48

Re: Nowi na forum

Post autor: Wyrzyk »

Witam nowych forumowiczy i jednak odnajduje nadzieje w sobie która była głęboko skrywana że na świecie jeszcze są ludzie po 90 roku którzy docenią wspaniałości lat 90/80, bo już myślałem że pokolenie gimnazjum to pokolenie stracone ;)
Angelus pisze:Witam. Obecnie mam 33 lata, ale jako małolat spędziłem przy tej grze nie jeden dzień i nie jedną noc. Chyba do żadnej innej gry nie mam tak dużej słabości. Niestety moje zdolności informatyczne nie są na tyle duże by móc zainstalować ją na windowsie 8. Nawet przez Dosboxa, ale chętnie wraz z wami powspominam tą gierkę.
Mnie tez to przerasta znaczy instalacja jak i ponowne uruchomienie Clash'a ale jak sie zawezmę to to ogarnę ;) pozdrawiam raz jeszcze.
KaBe
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 sty 2017, 09:08

Re: Nowi na forum

Post autor: KaBe »

Witam !
Jestem Krzysztof. W tej chwili mam 25 lat. W grę Clash zacząłem grać w wieku podajże 7 lat kiedy była ona dystrybuowana z Easy PC. Forum znalazłem przypadkiem pod filmem instalacji gry w środowisku DosBox (udało mi się uruchomić grę :-) ). Moim hobby jest programowanie niskopoziomowe układów STM32 oraz ATmega (amator). Bardzo mi miło spotkać fanów kultowej polskiej produkcji.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Wyrzyk pisze:
Angelus pisze:Witam. Obecnie mam 33 lata, ale jako małolat spędziłem przy tej grze nie jeden dzień i nie jedną noc. Chyba do żadnej innej gry nie mam tak dużej słabości. Niestety moje zdolności informatyczne nie są na tyle duże by móc zainstalować ją na windowsie 8. Nawet przez Dosboxa, ale chętnie wraz z wami powspominam tą gierkę.
Mnie tez to przerasta znaczy instalacja jak i ponowne uruchomienie Clash'a ale jak sie zawezmę to to ogarnę ;) pozdrawiam raz jeszcze.
Witam. A czy zaglądaliście może na 2. stronę tego tematu? W jednym z postów zamieściłem tam kilka linków do różnych poradników opisujących w jaki sposób uruchomić Clash'a pod DOSBoxem.
KaBe pisze:Witam !
Jestem Krzysztof. W tej chwili mam 25 lat. W grę Clash zacząłem grać w wieku podajże 7 lat kiedy była ona dystrybuowana z Easy PC. Forum znalazłem przypadkiem pod filmem instalacji gry w środowisku DosBox (udało mi się uruchomić grę :-) ). Moim hobby jest programowanie niskopoziomowe układów STM32 oraz ATmega (amator). Bardzo mi miło spotkać fanów kultowej polskiej produkcji.
Cześć Krzysztof. Fajnie, że mamy na forum tylu programistów, może pewnego dnia Wasze umiejętności do czegoś nam się przydadzą? ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Waww
Posty: 8
Rejestracja: piątek 03 lut 2017, 14:54

Re: Nowi na forum

Post autor: Waww »

Cześć, jestem Mateusz. W Clasha grałem już w dzieciństwie, razem z Duke Nukem 3D był moją ulubioną grą ;)
Widzę, że macie problemy z odpaleniem gry. Ja mam płyty i skorzystałem z poniższego filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=_LneNNpQgzE

by odpalić ponowny raz grę wpisuję to:

(Z:\>)mount c d:\clash -freesize 870

(Z:\>)mount d e:\ -t cdrom -usecd 0 –ioctl

(Z:\>)c:

(C:\>)cd longsoft
(C:\>)clash


Pamiętajcie tylko, że ja mam plik z grą na dysku d, a cd rom to u mnie dysk e, u was może być inaczej. ;) Na lapku odpaliłem clasha montując obraz płyty w deamonie i też działa bez problemu tą metodą.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Nowi na forum

Post autor: Boghute Ara »

Waww pisze:Cześć, jestem Mateusz. W Clasha grałem już w dzieciństwie, razem z Duke Nukem 3D był moją ulubioną grą ;)
Cześć Mateusz.

Taa.. Duke Nukem 3D też było spoko, zwłaszcza po LANie. :D Eh... pamiętne czasy. No ale koniec offtopu, wszak to forum o Clashu. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ