Wersja demo gry

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Awatar użytkownika
Griz
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 19:03

Wersja demo gry

Post autor: Griz »

Zainteresowanych tym jak gra wyglądała jeszcze w trakcie powstawania zapraszam do ściągnięcia archiwum:
https://www.dropbox.com/s/phuilt7ww7j74 ... MO.7z?dl=0

Demo zostało opublikowane na płycie CD dołączonej do wydania 6 magazynu CD Action z 1996 roku. Do uruchomienia potrzebny jest dosbox.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wersja demo gry

Post autor: Boghute Ara »

Heh, dzięki, nigdy wcześniej nie widziałem tego na oczy. Wydawało mi się, że jedyne demo Clasha jakie CDA opublikowało to w pełni grywalna wersja w którą można było pograć przez 20 tur. Zdaje się, że zamieszczono je w numerze z grudnia 1997 roku, ale mogę się mylić, bo niestety wszystkie pisma wraz z płytami wyrzuciłem już dawno temu (mam nadzieję, że Mac Abra tego nie przeczyta). :oops:

A wracając do tematu, to rzecz która najbardziej zaskoczyła mnie w tym demie to wysuwający się spod ziemii nagrobek po śmierci jednostki na polu walki. Pomysłowe i nawet ładnie wykonane, ale chyba skąpane we krwii zwłoki które znalazły się w finalnej wersji gry mają jednak więcej sensu. ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
Griz
Posty: 45
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 19:03

Re: Wersja demo gry

Post autor: Griz »

Zgadzam się z tobą, zwłoki mają lepszy klimat i są bardziej naturalne :). Na demie wygląda na to, że wszystkie jednostki rozpoczynają bitwę będąc zaledwie jedną/dwie tury ruchu z dala od jednostek przeciwnika. Ciekawi mnie to jak przebiegała by walka gdyby ostatecznie to pozostało.
Awatar użytkownika
Korkez
Posty: 29
Rejestracja: niedziela 27 mar 2016, 09:56
Kontakt:

Re: Wersja demo gry

Post autor: Korkez »

Fajnie to wygląda. Swoją drogą szkoda, że nie można zagrać w to demo bo chętnie bym wypróbował :)

Wrzuciłem film z tego demo, a raczej film z filmu xD
na mój kanał na YT żeby więcej osób mogło go zobaczyć ^^
Jerzy Poprawa
Posty: 26
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:06

Re: Wersja demo gry

Post autor: Jerzy Poprawa »

Boghute Ara pisze:niestety wszystkie pisma wraz z płytami wyrzuciłem już dawno temu (mam nadzieję, że Mac Abra tego nie przeczyta). :oops:
Chciałbyś... :twisted:
Bulletowy
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 02:40

Re: Wersja demo gry

Post autor: Bulletowy »

Wielkie dzięki za udostępnienie tego demka! Pamiętam, że szukałem tego po necie gdziekolwiek, ale właśnie nigdzie tego nie znalazłem. Nie znalazłem nawet wzmianki, w którym dokładnie cover CD Cd-Actionu to demko zostało dołączone. :/ Jeszcze raz dzięki za wrzutę!

Pozdr.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wersja demo gry

Post autor: Boghute Ara »

A ja przy okazji chciałbym się zapytać czy posiada ktoś może i byłby w stanie w jakiś sposób udostępnić demo o którym wspomniałem w tym temacie? Gwoli przypomnienia, chodzi o grywalne demo w które można było pograć przez 20 tur i które było dołączone do czasopisma CD-Action, prawdopodobnie do numeru 12/97, aczkolwiek nie jestem pewien. Chciałbym je sobie odświeżyć i zobaczyć czy w pełnej wersji zaszły jakieś zmiany. Z tego co pamiętam grało się na mapie o nazwie Karkhan, która tak naprawdę wyglądała zupełnie inaczej (bardziej jak Naomia albo Gbuzia, bo zaczynało się gdzieś na północy nad morzem, a w pobliżu był port, choć pamięć może być zawodna). ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Bulletowy
Posty: 8
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 02:40

Re: Wersja demo gry

Post autor: Bulletowy »

A to były dwa demka do tej gry :?: :!: A to Ci niespodzianka... :o Jak to dobrze, że ta stronka i to forum powstało bo człowiek dalej żyłby w kompletnej nieświadomości... ;)

Pozdr.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wersja demo gry

Post autor: Boghute Ara »

Bulletowy pisze: wtorek 09 sty 2018, 04:20 A to były dwa demka do tej gry :?: :!: A to Ci niespodzianka... :o Jak to dobrze, że ta stronka i to forum powstało bo człowiek dalej żyłby w kompletnej nieświadomości... ;)
Kto wie, może było ich nawet więcej niż dwa? ;)
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Wersja demo gry

Post autor: Boghute Ara »

Znalazłem na YouTube ciekawy filmik w którym omówione zostały artykuły z kilku najpopularniejszych magazynów komputerowych które ukazały się w kioskach w październiku 1997 roku. Mowa tutaj o pismach CD-Action Nr 10/97 (17), Gambler Nr 10/97, Reset Nr 10/97 (6) i Secret Service Nr 10/97 (50). Jest tam oczywiście krótka wzmianka o recenzji Clasha w CD-Action, a także kilkusekundowy fragment rozgrywki. Jeżeli ten fragment pochodzi z dema tej gry o którym wspominałem w tym temacie a które zamieszczono na jednej z 2 płyt dołączonych do tego numeru to wygląda na to, że grało się na mapie Troendien, a więc moja pamięć faktycznie okazała się zawodna, bo pomyliłem nie tylko miesiąc w którym ukazał się ten numer, ale również nazwę mapy. :oops:

Poniżej zamieszczam link do filmiku (fragment o Clashu możecie zobaczyć między 4:08-4:36 min.):
https://www.youtube.com/watch?v=-QDPs7ZniUg

A przy okazji, gdyby ktoś posiadał płytę z demem Clasha dołączoną do w/w numeru CD-Action to w miarę możliwości prosiłbym o udostępnienie dema lub (jeżeli z przyczyn technicznych jest to niemożliwe) zrobienie obrazu całej płyty i jego udostępnienie.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ