Ulubione Jednostki

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Daniello81
Posty: 10
Rejestracja: sobota 19 gru 2015, 17:49

Ulubione Jednostki

Post autor: Daniello81 »

Witam

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat jednostek występujących w grze. Napewno każdy z Was ma jakieś ulubione jednostki. Proponuje zrobić podział na 1,2 i 3 poziomowe. Mój wybór jest następujący:

1) Ważka - produkuje się tylko 2 tury, ma dużo PA i na dodatek lata :-) Wygrałem nią niejedną rozgrywkę. Jedyny minus to niskie morale i wysoki koszt licencji

2) Cyklop - jedna z moich ulubionych jednostek na drugim poziomie. Najważniejsze atuty to sporo PA (26) oraz fakt że rzuca kamieniami na odległość

3) Pegaz - Jednostka bardzo uniwersalna i skuteczna w decydującej fazie rozgrywki. Spora siła ataku i obrony, dużo PA oraz umiejętność latania sprawia, że Pegaz to należy do moich ulubionych jednostek
brytalijan
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 22 gru 2015, 18:35

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: brytalijan »

1-Leśnik. Bardzo mocny zarówno w walce na odległość i wręcz, dosyć tani, zawsze na początku rozgrywki od razu rozpoczynam jego produkcje i oddziałem leśników mogę bardzo dużo zdziałać. Jedynie irytowało mnie, że tak długo zbierał się do oddania strzału, tzn ściąga łuk z pleców i dopiero strzela. Niektórym się to mogło podobać, mi nieszczególnie.
2- Ciężka jazda. Super wygląd, sporo PA, dosyć taki a mocny w walce i obronie i super efekty dźwiękowe dzięki którym bardzo polubiłem tą jednostkę.
3- Mag. Moim zdaniem najmocniejsza jednostka w całej grze, chociaż zdania są podzielone. Najwięcej PA ze wszystkich, strzela bardzo daleko i dosyć mocno, jak na możliwości to tani, może aż za mocny bo z grupą magów nic nie może już konkurować. Poza tym ma fajny głos, minusem jest jego wygląd.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: Boghute Ara »

Moje propozycje wyglądają następująco:

1) Ważka - trudno jej nie lubić, skoro lata, ma dużo PA, parametry bojowe Lekkiej jazdy i produkuje się zaledwie 2 tury. :twisted: Szatański wymysł panów z Longsoftu, który moim zdaniem przydałoby się nieco osłabić, np. wydłużając jej czas produkcji, bo w tej sytuacji jest trochę za mocna. Przy odrobinie szczęścia na niektórych mapach grając 1vs1 można 1 Ważką wygrać całą rozgrywkę, podlatując blisko terenów przeciwnika nad jakieś góry czy wodę i unieruchamiając tym samym jego ekspansję i rozwój.

2) Skorpion - traktuję go jako 2-poziomowego Górala, bo tak samo jak on ma bardzo korzystny stosunek wymagań cenowo-produkcyjnych do możliwości, tzn. ma taką samą liczbę PA, nie wymaga niczego innego poza gołym zamkiem i jest równie silny w porównaniu do innych jednostek na tym samym poziomie. Zawsze stanowi trzon moich armii w średniej fazie gry.

3) Mag - zdecydowanie najbardziej przegięta jednostka w grze, bo ma taki sam zasięg jak Armata a prawie 3x więcej PA, więc uważam, że jego również przydałoby się osłabić, np. skracając jego zasięg. 10 Magów na złotym statusie jest praktycznie nie do zatrzymania, chociaż ciężko o rozgrywkę w której stworzenie takiego oddziału jest możliwe, bo musiałaby naprawdę długo trwać. Mimo wszystko po osiągnięciu 3. poziomu technologicznego zawsze staram się pompować całą kasę w najbliższą twierdzę i jak najszybciej rozpocząć produkcję tego diabelskiego nasienia. :twisted:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
Radeux
Posty: 6
Rejestracja: sobota 19 mar 2016, 01:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: Radeux »

Mój subiektywny ranking (opiera się o fakt, że wiele lat temu z kumplem, z którym zawsze grałem zdecydowaliśmy zakazać Smoków i Magów, jako broni masowej zagłady):

1) Rycerstwo Zawsze na pierwszych fundamentach stawała twierdza, w niej kuźnia, i ruszała produkcja rycerstwa. Rycerstwo jest przepakowane jak na 1 poziom. Potężna siła, solidna obrona, aż 30 pkt ruchu. Podstawa moich oddziałów w pośrednim etapie rozgrywki.

2) Armata Atak na 6 pól z siłą 20. Trzeba coś więcej pisać? Mógłbym wytypować także Ciężką jazdę, bo to też ważny oddział, którego produkcja rusza zawsze tam gdzie przed przeskokiem na 2 poziom technologii tworzyło się rycerstwo. Jednak to tylko kolejna potężna jednostka w zwarciu. Ale nie samym zwarciem w Clashu się żyje. Doborowy oddział w grze u mnie zawsze składał się z Armat i Ciężkiej jazdy, w proporcjach 4-6 lub 5-5.

3) Skrzydlak Pluje na 4 pola, lata, potężny w zwarciu, jak mało która jednostka strzelająca. Trochę mało punktów ruchu, ale na mapie sobie radzi - w końcu ruch latających oddziałów po prostej to tylko 3 PA. Na dodatek dostępny w gołym zamku.
fanclash'a96
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 12 mar 2017, 17:36

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: fanclash'a96 »

Moim zdaniem:
1) Dragon - szybki, wyszkolony ma naprawdę dobrą siłę przebicia i jeszcze jego odgłos komend mmmm... cudo! ;)
2) Mag - chyba nie trzeba mówić dlaczego :lol:
3) Kusznik i muszkieter - lepszy zasięg od łucznika czy leśnika, przydatni wtedy, kiedy zwykle strzały nie mogą dosięgnąć zwłaszcza strzelców
4) Armata - potężne obrażenia, nawet kiedy jest zraniona.. jedyna wada, mała liczba PA.
Fan Clasha, znany bardziej jako marxokow... :D
Konin3D
Posty: 75
Rejestracja: sobota 24 cze 2017, 18:34
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: Konin3D »

1) Mag - spora ilość PA pozwala na bezpośrednie ataki po dokonaniu wszystkich strzałów, a jak wiadomo, siła uderzenia tez niemała. Lubie nimi bronić i atakować, chociaż produkcja pełnego oddziału jest dość czasochłonna i droga
2) Armata - głównie dobra do obrony budowli
3) Góral - głównie na początku rozgrywki, bo jeden góral potrafi dać radę oddziałowi pospolitego ruszenia (chyba, że takie miałem szczęście, że mi się udawało wygrać)

To zestawienie jest jednak niepełne, bo Łucznik i Leśnik też są moimi ulubionymi jednostkami na początku gry.
Amer
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 18 lut 2018, 16:36

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: Amer »

1. Leśnik - preferuję walkę na odległość, a Leśnik siłą strzału ustępuje zaledwie czterem jednostkom: Magowi i Smokowi, czyli dwóm najsilniejszym postaciom w grze, oraz Armacie i Katapulcie, czyli dwóm machinom, którymi nie da się walczyć, gdy wróg jest koło nas. Parametry Leśnika są dla mnie zaskoczeniem, nie wiem, czy wcześniej zdawałem sobie sprawę z tego, że siłą strzału stoi wyżej niż Skrzydlak. Leśnik ma też niezłe parametry walki wręcz i całkiem sporo PA. Ulubiona postać na 1. poziomie technologicznym.

2. Skorpion - drugi poziom technologiczny jest moim ulubionym. Lubię egzotyczne formacje: Skorpion, Słoń, Czerw. Nawet jeśli ta ostatnia jest marna. Najlepsze na tym poziomie to moim zdaniem Skorpion i Orzeł, ale po Skorpionie wolę wspomnianego Słonia.

3. Skrzydlak - ulubiona postać całej gry. Nie dość że razi na odległość, to jeszcze lata. Nigdy nie lubiłem Maga, wolę Smoka. Ale najbardziej Skrzydlaka, zwłaszcza że walka Smokami kończy grę. Gdybym mógł biłbym się tylko Leśnikiem i Skrzydlakiem. Teraz sobie potestuję trochę grę i zacznę wykorzystywać jednostki, które rzadko wybierałem (aczkolwiek dużo dobrej roboty robi też port, dzięki któremu można zyskać jednostki, którymi normalnie bym się nie zainteresował).

Dodam jeszcze, że najbardziej ze wszystkich postaci, zupełnie bez powodu, nie lubię Pegaza i nigdy go nie tworzę.
Ostatnio zmieniony niedziela 12 kwie 2020, 23:16 przez Amer, łącznie zmieniany 1 raz.
Bladi
Posty: 29
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 23:14

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: Bladi »

Moimi ulubionymi jednostkami to lekka piechota, góral, lekka jazda i ciężka jazda. Jak gram z bratem to buduję przede wszystkim górali albo lekką jazdę a pózniej pegazy i smoki. Ewentualnie jak mam hajs w drugim poziomie techniki to właśnie ciężką jazdę, jest zajebista i z większością jednostek sobie bez problemu radzi
tuchaczewski
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 19 lis 2018, 23:35

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: tuchaczewski »

Trudno zrobić zestawienie, gdyż są jednostki które zwyczajnie lubię i te, które obiektywnie uważam za najskuteczniejsze.
Jako jednak, że temat brzmi "ulubione" zacznę od tych które lubię :)

1. SMOK - nie ma co pisać, wszystko jasne.

2. Ciężka jazda - bardzo majestatyczna jednostka i przy odpowiednim pokierowaniu skuteczna

3. Muszkieter - dobry zasięg, szybko strzela, fajnie wygląda :)


Teraz zestawienie bardziej obiektywne:

1. MAG - bez wątpienia najlepsza jednostka. dziesięć Magów rozwala każdą grę - zasięg robi wszystko. No i 40 PA...

2. SMOK - Jednostka latająca, strzelająca i drugie po Magu PA. No i w dodatku najsilniejsze parametry. O ile niewyuczony ma jeszcze przewagę nad Magiem to ze złotą tarczą niestety Mag górą.

3. ARMATA - Cóż, zasięg i moc nie do przecenienia. (przynajmniej w rozgrywce z CPU)

WYRÓŻNIENIE - LEŚNIK - tak, właśnie Leśnik! Stosunek ceny do jakości i technologii najlepszy. Przynajmniej w rozgrywce z komputerem długoo długo można dziesięcioma leśnikami rozwalać każdy oddział i zdobywać zamki. Oczywiście do czasu wyprodukowania armat przez CPU, ale zauważcie, że to jest raptem 1 technologia!
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ulubione Jednostki

Post autor: Boghute Ara »

tuchaczewski pisze: czwartek 22 lis 2018, 00:41WYRÓŻNIENIE - LEŚNIK - tak, właśnie Leśnik! Stosunek ceny do jakości i technologii najlepszy. Przynajmniej w rozgrywce z komputerem długoo długo można dziesięcioma leśnikami rozwalać każdy oddział i zdobywać zamki. Oczywiście do czasu wyprodukowania armat przez CPU, ale zauważcie, że to jest raptem 1 technologia!
Leśnik jest zwyczajnie przepakowany jak na swój poziom. Siła taka jak u Górala, Lekkiej jazdy czy Ważki, strzał jak u Muszkietera, czyli mocniejszy niż u większości jednostek miotających w grze, obrona też niczego sobie jak na jednostkę 1-go poziomu, a do tego jeszcze bonus w trakcie chodzenia po lesie. :roll:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ