Spostrzeżenia

Dyskusje o rozgrywce w Clash

Moderator: Boghute Ara

Konin3D
Posty: 75
Rejestracja: sobota 24 cze 2017, 18:34
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Konin3D »

NycU pisze: piątek 18 sty 2019, 15:33 (...) w misji 10 na zimowej mapie jest ukryty port ale nie ma w nim nigdy jednostek, w sumie w obu 10 misjach jest, taka ciekawostka
Na wielu mapach bez portu znajduje się na krawędzi miejsce, gdzie pojawia się kursor związany z portem, ale (jak wyżej wspomniano) jednostki tam się nie pojawiają. W sumie już na samym początku grania w Clasha zauważyłem taki fakt.

Wynika z tego, że w sumie na każdej mapie jest port, ale nie każdy port posiada swoją funkcjonalność.
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

NycU pisze: piątek 18 sty 2019, 15:33Ps nie da się osiągnąć 2 poziomu technologicznego na żadnej mapie jeśli SAM nie wybudujesz 2 zamku
Wstyd się przyznać, ale zorientowałem się o tym dopiero dzisiaj. :oops: Nie wiem jak przez tyle lat mogłem tego nie wiedzieć? Zawsze mi się wydawało, że wystarczy po prostu wybudować wszystkie budynki w swoim głównym zamku, ale okazało się, że jeżeli choćby nie zaczniemy stawiać zamku lub twierdzy na jakichkolwiek fundamentach na mapie to nie wskoczymy na 2. poziom technologiczny.
Konin3D pisze: piątek 18 sty 2019, 17:32
NycU pisze: piątek 18 sty 2019, 15:33(...) w misji 10 na zimowej mapie jest ukryty port ale nie ma w nim nigdy jednostek, w sumie w obu 10 misjach jest, taka ciekawostka
Na wielu mapach bez portu znajduje się na krawędzi miejsce, gdzie pojawia się kursor związany z portem, ale (jak wyżej wspomniano) jednostki tam się nie pojawiają. W sumie już na samym początku grania w Clasha zauważyłem taki fakt.

Wynika z tego, że w sumie na każdej mapie jest port, ale nie każdy port posiada swoją funkcjonalność.
Faktycznie, właśnie to sprawdziłem. Na każdej mapie bez prawdziwego portu (obojętnie czy to w misjach czy w kampanii) w lewym górnym rogu mapy znajduje się niewidzialny port w którym nigdy nie pojawiają się żadne jednostki. :shock:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

Boghute Ara pisze: sobota 19 sty 2019, 23:32
NycU pisze: piątek 18 sty 2019, 15:33Ps nie da się osiągnąć 2 poziomu technologicznego na żadnej mapie jeśli SAM nie wybudujesz 2 zamku
Wstyd się przyznać, ale zorientowałem się o tym dopiero dzisiaj. :oops: Nie wiem jak przez tyle lat mogłem tego nie wiedzieć? Zawsze mi się wydawało, że wystarczy po prostu wybudować wszystkie budynki w swoim głównym zamku, ale okazało się, że jeżeli choćby nie zaczniemy stawiać zamku lub twierdzy na jakichkolwiek fundamentach na mapie to nie wskoczymy na 2. poziom technologiczny
Dziękuję, że sprostowałeś mój błąd logiczny, potraktowałem wyraz "zamek" jako ogół dostępnych budowli możliwych do postawienia na fundamentach, poprawnie powinno być zamku albo twierdzy
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

https://zapodaj.net/f50a1c921bea3.jpg.html
Taran 5 tur produkcji vs katapulta 5 tur produkcji, i jeszcze niebieski skubany się w zamku bronił, a niby nie da się pokonać jakiegokolwiek strzelca samymi taranami 8-)
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

NycU pisze: poniedziałek 30 mar 2020, 00:20 https://zapodaj.net/f50a1c921bea3.jpg.html
Taran 5 tur produkcji vs katapulta 5 tur produkcji, i jeszcze niebieski skubany się w zamku bronił, a niby nie da się pokonać jakiegokolwiek strzelca samymi taranami 8-)
Co ciekawe katapulta jest przy samej ścianie otoczona przez 5 jednostek a strzałeczek z bonusowymi obrażeniami jest 8
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

NycU pisze: poniedziałek 30 mar 2020, 00:20 https://zapodaj.net/f50a1c921bea3.jpg.html
Taran 5 tur produkcji vs katapulta 5 tur produkcji, i jeszcze niebieski skubany się w zamku bronił, a niby nie da się pokonać jakiegokolwiek strzelca samymi taranami 8-)
No tak, ale sytuacja zrobiła się patowa, bo ani Tarany nie zaatakują Katapulty ani Katapulta nie zaatakuje Taranów. :roll:
NycU pisze: poniedziałek 30 mar 2020, 00:23 Co ciekawe katapulta jest przy samej ścianie otoczona przez 5 jednostek a strzałeczek z bonusowymi obrażeniami jest 8
Tak, ten błąd zdarza się w momencie otoczenia jednostki stojącej na skraju ekranu.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

No tak, ale sytuacja zrobiła się patowa, bo ani Tarany nie zaatakują Katapulty ani Katapulta nie zaatakuje Taranów. :roll:
Nie zrobiła się patowa, podczas tury białego obojętnie który taran może zrobić ruch o pole w tył i wrócić na miejsce, katapulta nie może wykonać jakiegokolwiek ruchu więc zniszczy ją gniew boży :twisted:
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

NycU pisze: wtorek 31 mar 2020, 01:07
No tak, ale sytuacja zrobiła się patowa, bo ani Tarany nie zaatakują Katapulty ani Katapulta nie zaatakuje Taranów. :roll:
Nie zrobiła się patowa, podczas tury białego obojętnie który taran może zrobić ruch o pole w tył i wrócić na miejsce, katapulta nie może wykonać jakiegokolwiek ruchu więc zniszczy ją gniew boży :twisted:
No tak, nie pomyślałem o tym. :roll: A gra się przypadkiem nie zatnie? :twisted:
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
NycU
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 20 gru 2016, 09:09
Lokalizacja: Koszalin

Re: Spostrzeżenia

Post autor: NycU »

Boghute Ara pisze: wtorek 31 mar 2020, 16:17
NycU pisze: wtorek 31 mar 2020, 01:07
No tak, ale sytuacja zrobiła się patowa, bo ani Tarany nie zaatakują Katapulty ani Katapulta nie zaatakuje Taranów. :roll:
Nie zrobiła się patowa, podczas tury białego obojętnie który taran może zrobić ruch o pole w tył i wrócić na miejsce, katapulta nie może wykonać jakiegokolwiek ruchu więc zniszczy ją gniew boży :twisted:
No tak, nie pomyślałem o tym. :roll: A gra się przypadkiem nie zatnie? :twisted:
Hahaha, u mnie akurat się nie zacina, ale bywało tak jak jeszcze odpalałem z płyty xD
Awatar użytkownika
Boghute Ara
Administrator
Posty: 287
Rejestracja: piątek 18 gru 2015, 21:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Spostrzeżenia

Post autor: Boghute Ara »

NycU pisze: wtorek 31 mar 2020, 21:03
Boghute Ara pisze: wtorek 31 mar 2020, 16:17
NycU pisze: wtorek 31 mar 2020, 01:07
Nie zrobiła się patowa, podczas tury białego obojętnie który taran może zrobić ruch o pole w tył i wrócić na miejsce, katapulta nie może wykonać jakiegokolwiek ruchu więc zniszczy ją gniew boży :twisted:
No tak, nie pomyślałem o tym. :roll: A gra się przypadkiem nie zatnie? :twisted:
Hahaha, u mnie akurat się nie zacina, ale bywało tak jak jeszcze odpalałem z płyty xD
Czyli ten błąd jest uzależniony od tego czy gra się z płyty czy z twardziela?

Z moich własnych doświadczeń wynika, że gra głupieje w momencie gdy przeciwnik nie może ruszyć się z miejsca, w wynika czego jest on nieustannie karany Gniewem Bożym, co w przypadku śmierci jakiejkolwiek jego jednostki powoduje zawieszenie się gry.
Biada Ci!!! Odkopałeś szczątki pradawnego władcy tych ziem (Boghute Ara, lub kogoś z jego rodziny). Czeka Cię teraz surowa kara, gdyż otwierając wieko jamy uwolniłeś klątwę. :twisted:
ODPOWIEDZ